„Mám ráda všechny knihy, detektivky, romány, životopisy. Hlavně, aby se kniha dobře četla, jako například od Vlasty Javořické. Když jsou v díle třeba divná jména, často se k nim musí člověk vracet," vysvětlovala paní Věra. Také sleduje novinky zejména z místních nakladatelství. Za měsíc přečte tak čtyři knihy. Občas přečte něco přes den, ale nejvíce po večerech místo televize. Knihy paní Věru chytily už v mládí. Četla už v pěti letech všechny dětské knížky, které tenkrát vycházely. Svoji lásku ke knihám předává také dál. Pohádky četla vnoučatům a teď i pravnoučatům. Čte jim je také její dcera.

Do knihovny zavítají také mladí. Pavlína Šittová a Klára Čechová seděly u počítače a něco vyhledávaly na internetu. Pavlína Šittová zajde do knihovně jednou týdně nebo za čtrnáct dní.

„Půjčuji si různé knížky, fantasy nebo dívčí romány, třeba Holky na vodítku. Čtení mě teď začalo bavit."

Daniela Rovná zavítá nyní do knihovny nejvíce pro odbornou pedagogickou literaturu, protože studuje speciální pedagogiku předškolního věku. Na jiné knihy jí teď nezbývá čas.

„První rok studia jsem čerpala jen z této knihovny. Teď se obracím přes paní knihovnice na kladenskou knihovnu. Ony mi tam knihu objednají a ta mi přijde sem, kde si ji vyzvednu." Dětem v práci tedy čte i pohádky, které má velmi ráda.