Co letos mohla výstava nabídnout, prozradil předseda organizace Miloš Herink: „Sešlo se nám na devadesát králíků, drůbeže celkem dvaadvacet voliér, osmdesát pět klecí holubů a exotické ptactvo, bažanti, okrasné kachničky. Spoustu zvířat máme také v kole štěstí, nejvíce snad morčat."

To je podle předsedy pro podmínky organizace ideální. Svá zvířata na výstavě předvedli téměř všichni členové všetatské organizace. To by ale nestačilo, proto pomáhají i členové okolních organizací. Výstavu využívají, pokud si pořídí nové chovné zvíře. Pak ho sem dají posuzovatelům obodovat.

„Na oplátku my zase pomůžeme jim. Obsazujeme téměř všechny výstavy v regionu, například do Kolešovic jsem měl připravenou kolekci králíků. Vystavujeme i v Lužné. Dříve jsme rádi vystavovali po celé republice, ale to bývaly na dráze jiné ceny," zkonstatoval Miloš Herink.

Chovatelé získali za své úspěchy pěkné ceny. Například Okresní organizace Českého svazu chovatelů Rakovník věnovala pohár pro nejlepšího chovatele drůbeže. Záštitu nad výstavou má starosta obce František Závora.