„Školku jsme před nedávnem začali dávat pomalu do pořádku. Nejprve z vnější části, kdy jsme měnili okna, komín, nyní jsme přistoupili i k vnitřním úpravám. Díky koronaviru, kdy nebyla škola, jsme začali již dříve, takže do konce prázdnin by mělo vše hotovo a připraveno,“ potvrzuje starosta obce František Závora, podle něhož je reálná naděje, že by obec dotační titul měla obdržet.

V objektu, kde mateřská škola sídlí, byla kdysi také základní škola. Vzhledem ke stáří budovy už byla rekonstrukce velmi potřeba. „Léta se tu nic nedělalo, takže už bylo na čase. Místnosti se kompletně oklepaly, nahodily, dělala se nová elektrika, osvětlení, aby vše vyhovovalo hygienickým normám a práce již spějí ke konci. Poté bude následovat stěhování a úklid, což bývá vždycky velmi náročné,“ uvědomuje si starosta.

Vedení obce by buď v příštím, případně dalším roce, chtěla rekonstruovat i další místnosti, aby byla školka kompletně opravena. Náklady na opravy zmíněných dvou místností převyšují 700 tisíc korun.

Školka se rovněž zúčastnila projektu Šablony 1. „Jedná se o dotační titul na podporu vybavení a vzdělávání pedagogických pracovníků a my v něm pokračujeme. Od Evropské unie jsme dostali 350 tisíc korun a ač je to administrativně náročné, určitě se to vyplatí. Jsme jednou z mála školek, která se snaží vzdělávat děti novými metodami. Máme moderní elektroniku a jinou techniku. Počítače děti zasahují neuvěřitelným způsobem,“ doplňuje ředitelka školy Linda Gebhartová.