Horké počasí uplynulých několika dní ukončí ve čtvrtek večer a v noci silné bouřky a studená fronta. Výstraha na extrémně silné bouřky platí pro Prahu a část Středočeského kraje, a to od čtvrtečních 18:00 do pátku 04:00. 

„Ve čtvrtek v podvečer, večer a v části noci na pátek se přibližně v západní polovině Čech mohou vyskytnout extrémně silné bouřky. Hlavním rizikem budou velmi silné nárazy větru i kolem 110 km/h, velké kroupy i kolem pěti centimetrů a intenzivní krátkodobé přívalové srážky (i kolem 50 milimetrů). Večer nelze vyloučit zejména v Plzeňském a Karlovarském kraji vznik tornáda," uvedli meteorologové. 

Napříč Českou republikou chybí několik desítek praktických lékařů. Nové doktory mají pomoct nalákat třeba peněžní benefity.
Problém s praktickými lékaři bobtná, chybí všude v ČR. Nepomáhají ani benefity

V případě extrémně silných bouřek je podle nich třeba se připravit na výpadky v energetice, problémy v dopravě a škody na majetku.

Bouřky budou doznívat ještě v pátek.

Tropické teploty

Zatímco ve čtvrtek odpoledne teploty ještě vystoupají nad tropickou třicítku, v Čechách až ke 35 stupňům Celsia, o víkendu se ochladí a maxima budou kolem 25 stupňů. Bouřky a vydatnější srážky očekávají meteorologové i v pátek, oba víkendové dny už bude provázet klidnější ráz počasí s občasnými přeháňkami. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a facebooku.