Přilákal je sem vyhlášený Velikonoční jarmark. I letošní ročník byl  zaměřen na řemesla, velikonoční tradice, regionální zemědělské a řemeslné výrobky rakovnického a kralovického regionu. A nechyběly ani ukázky zajímavých ručních prací, které si děti i dospělí mohli na farmě u Břežan  vyzkoušet. Na fotografii vidíme například  Karla Zbírala z Břežan, který zde pletl pomlázky. Jediné, co tentokrát pořadatele zradilo, bylo počasí. Pavel Škrle za pořadatele uvedl: „Měli jsme objednáno sluníčko na jednu hodinu a má malinko zpoždění, ale jinak si myslím, že to počasí dospalo  ještě dobře. Lidé přišli. Jsme moc rádi, že se k nám každoročně vrací."  Hospodyňky se například radovaly z možnosti nákupu čerstvých přírodních  moštů, medu, vajec, sýrů a mléčných výrobků. Muži zase z voňavých  uzenářských výrobků a děti z cukrovinek.

V Břežanech se nezapomíná v nákupním shonu ani na děti. „Máme pro ně připravený program. Tradiční svezení na koni, soutěže, pletení pomlázek a prohlídky hospodářských zvířat s mláďaty," připomněl Pavel Škrle, který se sám měl co otáčet, aby to na farmě organizačně v sobotu dobře šlapalo. „Snad jsou tu všichni, kdo přijeli, spokojeni," konstatoval Pavel Škrle.

A co si bylo možné na farmě ještě všechno koupit, vyzkoušet nebo ochutnat?

Chutná jablka, tvaroh, koláčky. Paní Romana přijela s rodinou na Rakovnicko z Kralovic.
Pro Rakovnický deník prozradila: „Koupila jsem si tu nějaké sazenice a manžel už platí zahradní substrát. Ještě si dáme uvnitř v hospůdce kávu a vyrazíme k domovu."

Někdo si zase odnášel krabice s keramikou, jiný velikonoční ozdoby a perníčky, nebo sváteční textil a šperky. „Děti si tady mohou vyzkoušet ruční práce, malování a zdobení," upozornil také Pavel Škrle.A mohly se vyřádit na louce za farmou, kde na ně čekali nejen již zmínění koně, ale také prolézačky. Jedné skupince dokonce stačily ke skotačení balíky sena. Rodiče a prarodiče si tu zatím pochutnali třeba na teplé polévce.

Pan Jaroslav z Rakovnicka upozornil: „Víte proč se sem každý rok vracíme? Je tu taková pohoda. Potkáme tu mnoho známých a můžeme se s nimi v klidu alespoň na chvilku zastavit a popovídat si. Pokud na tom budeme s manželkou zdravotně dobře i příští rok, tak přijedeme sem na břežanskou farmu u Čisté znovu."