„Nejradši bych vzal děti do lomu Velká Amerika," konstatoval otec několika dětí při návštěvě Berounska. To by se mu ale nemuselo vyplatit, tak jako turistům, které zradily rozmoklé přístupové cesty. Jednoho z nich museli dokonce zachraňovat hasiči. K vyproštění muže středního věku byla do lomu Velká Amerika přivolána i posádka rychlé lékařské pomoci Trans Hospital Řevnice.

„Po přívalovém dešti rozmokla přístupová cesta ven z lomu a muž pomohl ženě s dítětem a dalším třem chlapcům po rozbahněné strmé cestě.

Samotný muž už neměl dost sil a zůstal v polovině rozbahněného svahu," popsal za řevnické záchranáře Bořek Bulíček. Jak dále uvedl, muži hrozilo zřícení zpět na dno lomu, a tak na pomoc přispěchali hasiči a pomohli s jeho vyproštěním na vrchol.

„Utrpěl pouze drobné oděrky, a tak byl po prohlídce lékařem propuštěn," uzavřel Bořek Bulíček. Lom Velká Amerika je místem častých nehod. Náročné zásahy si zde záchranáři i hasiči prověřují na společných cvičeních. Přestože jsou zde turistické stezky a lom je značený jako nepřístupný, tak se zde často objevují dobrodruzi, kteří rádi přeceňují své síly.

Tyto případy však často končí vážnými až smrtelnými zraněními. Hasiči i záchranáři upozorňují, že lidé by se v žádném případě neměli vydávat mimo značené stezky.