Policistka zachránila život mladého sebevraha.

Třiatřicetiletý muž z Podbořanska přijel ve středu večer na Rakovnicko s jediným úmyslem: ukončit svůj život.

Vylezl tedy na kovovou konstrukci vysílače, který stojí nedaleko obce Třeboc.

Do akce byli pár minut před osmou hodinou večerní povoláni jak hasiči a záchranáři tak i policisté z obvodního oddělení v Hořesedlích. Byla mezi nimi také sedmadvacetiletá praporčice Veronika Koryntová. Právě této dívce, která je ve službě pouhé tři roky, vděčí smutný tragéd za záchranu života.

Veronika Koryntová vypráví: „Byl ve výšce zhruba pětadvacet metrů nad zemí, foukal vítr a začalo se stmívat. Všichni, tedy hasiči, lékaři i policisté, jsme se ho snažili přemluvit, aby slezl.“

Ze vzájemné komunikace posléze vyplynulo, že radikální řešení zvolil muž z důvodu dle něho neřešitelných rodinných a zdravotních problémů.

Mluvčí rakovnické policie Lenka Černá popsala: „Jeho poloha nebyla na konstrukci vůbec stabilní, ve větru se pohupoval. Akutně hrozilo nebezpečí pádu. Návrhy jiného způsobu řešení své nelehké situace odmítal. Bylo tedy třeba rychle a účinně reagovat.“

Padl návrh, že by si nešťastník mohl vykouřit s Veronikou na vysílači cigaretku. Po konzultaci s velitelem hasičů byla Veronika navléknuta do postroje a vydala po výsuvném hasičském žebříku se na cestu vzhůru.

„Velitel hasičů lezl za ní, aby ji zezadu jistil. Oba byli ještě jištěni kolegy zezdola. Během cesty Veronika se sebevrahem neustále udržovala konverzaci,“ popisovala Lenka Černá.

Cigaretka a poklidný hovor udělal nakonec tu nejlepší službu. Mladík se rozhodl, že sestoupí na zem. Odmítl pomoc a sám slezl po žebříku vysílače zpět na zem.

„Tam se dle kolegů choval pokojně, slušně a zcela spolupracoval. Po zjištění totožnosti a jeho zdravotního stavu byla předán lékařům. V současné době by už měl být v péči psychiatrů, kteří by mu měli v jeho svízelné životní situaci pomoci,“ dodala Lenka Černá.