Sportovec František Bílek připomněl: „Schází se zde milovníci pohybu, milovníci života."

Pochod po trasách 10, 15 a 25 kilometrů dlouhých byl tradičně odstartován od místní sokolovny. Vešlo se do panenské přírody, známé z „Otíkových" knih. Ta byla už od samého rána zalita přejícím sluncem. Odměnou jim byl pamětní list. Z Krušnohorska třeba přijela na Křivoklátsko spolu s recesistickou partou Albertky i Dáša Sestrová, která vysvětlila: „Jsme tu už počtvrté. Máme to tady totiž rádi, protože jsme sem jezdívali kdysi i s rodiči."

Účastníkům akce zahráli žáci Základní umělecké školy v Broumech a po občerstvení znovu nabití „protáhlých" těl následoval pietní akt u pamětní desky Oty Pavla na budově sokolovny.
Mimo jiného se zde připomenuly Pavlovy knihy o sportovcích, jako například Pohádka o Raškovi či reportáž o americkém turné pražské Dukly nazvanou Dukla mezi mrakodrapy. Také osobnosti, které během třiceti let na pochod zavítaly: mimo jiné padla jména jako Hugo Pavel, syn Oty Pavla Jiří, kteří nechyběli ani letos. Dále Petr Haničinec, Emil Zátopek nebo Jiří Raška.

Starosta obce Branov a duchovní otec Pochodu krajem Oty Pavla František Štiler převzal Čestné uznání za Celoživotní dílo. Téhož ocenění se dostalo také Miroslavu Šípkovi.

Sportovní novinář Zdeněk Pavlis připomněl: „My, sportovní novináři, kteří participujeme na pochodu, to bereme jako poděkování Otu Pavlovi za to vše, co napsal, a jak ovlivnil pár novinářských generací."
Obecní zastupitelstvo nechalo u příležitosti třicátého výročí pochodu vyrobit pamětní medailonky. Ty předalo jako poděkování lidem, kteří jsou už po léta akci příznivě nakloněni. Byli mezi nimi také Hugo Pavel, Karel Vágner, Zdeněk Pavlis a mnoho dalších i z řad sponzorů.

Přítomné dále potěšil seskok parašutistů z Plzně, vystoupení kapely Rodeo i závěrečné společenské posezení s kapelou Ideal Band.