Tentokrát ji praporkem poprvé odstartuje dlouholetý učitel autoškoly Rostislav Konečný. Zastoupí tak zesnulého legendárního Mirko Polcara. Jízda bude mít už svůj zavedený program, ale určitě se bude na co koukat. Pořadatelé přichystali i něco nového. Účast přislíbili majitelé historických vozidel, které do Hředel ještě nepřijely.

Další novinku sdělil za organizátory akce Jaroslav Hurt: „Protože je letos sedmdesáté výročí založení Sboru národní bezpečnosti v Československu, přijede zhruba deset historických vozidel sboru. Zúčastnit by se měli i jezdci Formule 3. Dva z nich by měli oslavit narozeniny. Máme pro ně připraveno překvapení. Ale protože jsou už ve vysokém věku, zúčastní se podle svého zdravotního stavu a také počasí. Ale budeme moc rádi, když přijedou."

Hromadnou účast tentokrát neplánují majitelé historických traktorů. Ale pokud někdo s takovým vozidlem přijede, jízdy se zúčastní. „Pokud někdo přijede s historickým náklaďákem, pustíme ho na Džbán také. V tomto směru nemáme žádné omezení," uzavřel Jaroslav Hurt.