Hlavní budova byla zateplena a dostala novou fasádu, došlo také k výměně oken. Úpravy zevnějšku vyšly dohromady na 30 milionů korun. Dalších osm milionů šlo na instalaci nového plynového kotle a pořízení kogenerační jednotky na výrobu elektřiny a teplé vody, o kterou se postarala společnost EON. „Ušetříme tak asi deset až patnáct procent nákladů na energie,“ upřesnil ředitel rakovnické nemocnice Tomáš Jedlička.

Areál Masarykovy nemocnice v Rakovníku.
Pia i Samson. V rakovnické nemocnici se vloni narodilo téměř tisíc dětí

U hlavní budovy v současné době vzniká hlavní vstup za 6,5 milionu korun. Oprava navazujících přízemních prostor, kde se nachází kiosek, toalety a kiosek bude stát 8 milionů.

Rekonstrukce operačních sálů

Vůbec největší letošní investicí v rakovnické nemocnici je beze sporu celková rekonstrukce centrálních operačních sálů a Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ARIM), které pečuje o pacienty s hrozícím či nastalým selháním životních funkcí. Tato akce by měla skončit v půlce letošního roku a bude stát 84 miliony korun.

K dalším velkým akcím budou patřit kompletní opravy vnitřních prostor 4. a 5. patra hlavní budovy, kde se nachází chirurgické oddělení, a to za 24 milionů korun. Dalších 10,5 milionu půjde na dokončení rekonstrukce 7. patra, tedy novorozeneckého oddělení.

Nové přístroje

Z prostředků Evropské unie pak nemocnice pořídí nové přístroje za 87 milionů korun. „Bude se jednat o nové rentgeny, ultrazvuky, magnetickou rezonanci, ventilátory nebo operační stoly. Kromě toho ještě z vlastních prostředků pořídíme nový rentgen do naší ordinace v Novém Strašecí a ultrazvuk do nemocnice,“ upřesnil Tomáš Jedlička.

Celkové náklady na investice včetně oprav a pořízení nových přístrojů dosáhnou 235 milionů korun, z toho 171 milionů korun činí peníze z Evropské unie.

Prezidentský kandidát a postupující do druhého kola Andrej Babiš vystoupil na tiskové konferenci po prvním kolo prezidentských voleb, 14. ledna 2023, Praha.
Na Rakovnicku triumfoval Babiš. V Krtech obdržel více než dvě třetiny hlasů

Mimoto vedle areálu špitálu staví společnost Privamed, která je jeho vlastníkem, tři domy, každý bude čítat 23 bytů. Jeden z objektů postupně rozprodá soukromým zájemcům. Čtyřicet šest bytů ve zbývajících dvou domech bude přiděleno do nájmu lékařům, zdravotním sestrám a další zaměstnancům. K nim se postaví nová příjezdová cesta, která nahradí starou panelovou.