„Stěhování se jeví jako poměrně velká zátěž. Sháníme firmy. Nabídli se i hasiči, ale také vězňové z Oráčova. Velitel nám přislíbil deset silných chlapů,“ řekl starosta Luděk Štíbr a doplnil, že ředitelka knihovny Milena Křikavová má domluvenou i pomoc studentů. „Přesto přestěhovat veškeré vybavení ze všech knihoven a infocentra nebude jednoduché a termín otevření se zřejmě o měsíc posune,“ doplnil.

V prostřední budově je již hotová prosklená fasáda a pracuje se ve všech patrech i objektech. Před nedávnem se realizovaly podlahy. V krajní budově vzniká nová střecha. Hrubá stavba by měla být hotová do konce září. „Stavba probíhá úměrně všem okolnostem, které jsou víceméně stejné pro všechny stavby v republice. Prakticky všechny firmy se musí potýkat s nestabilními dodávkami materiálu a nedostatkem pracovníků,“ shrnula vedoucí oddělení rozvoje města a investic Jana Jirátková.

Ze slavnostního otevření opravené Pamětní síně Alice G. Masarykové v Lánech.
Pamětní síň v Lánech je znovu otevřená. Seznamuje veřejnost s Masarykovou dcerou

Samotná hrubá stavba je ovšem pouze jednou z fází celé akce. Vedle nastěhování knih a mobiliáře do víceúčelového centra totiž již brzy začne úprava parteru před ním, a to již 7. července. Dvaaosmdesát metrů čtverečních nezpevněné plochy před gymnáziem nahradí dlažba, počítá se ale se třinácti stromy. Bude tam vysazeno dvanáct okrasných třešní a jednu lípa.

Úpravu vstupního parteru provede společnost Stavkom Veletice za 12,8 milionu korun. Vzhledem k uzavírce Žižkova náměstí se z Husova náměstí stane okružní objezd. Vozidla budou vyjíždět Trojanovou ulicí.