Jeden ze vzrostlých stromů spadl i na sportovní halu v Rakovníku.

Hned kousek opodál se vyvrátil další strom u autobusového nádraží, kde také popadaly značky a označníky zastávek. „Popadaly i další stromy, například v Čermákových sadech, na Paraplíčku či za Tyršovým koupalištěm. Větve jsou popadané všude po městě, takže intenzivně uklízíme,“ pronesl jednatel ÚMK Rakovník Dušan Godeša.

Foukat má i ve středu

V Kozojedech se pod vlivem silného větru stala dopravní nehoda, kdy vůz narazil do spadlého stromu. V Novém Strašecí vítr utrhl plech na střeše zhruba ve výšce osmi metrů a v Řevničově byly popadané dráty elektrického vedení. Ty ležely na domě i na silnici, takže je dobrovolní hasiči zajišťovali s pomocí pohotovostní služby rozvodných závodů. „Určitě je mnohem více zásahů, než bývá obvyklé, ale není to nijak extrémní. Stromy ještě padat budou, meteorologové protáhli výstrahu až do středeční osmnácté hodiny,“ přibližuje mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Ač se jedná o nízký stupeň nebezpečí, v některých místech by měl vítr v nárazech dosahovat až 65 km/h. „Není to zase tak moc, ale některé narušené stromy ještě padat budou,“ předpokládá Tereza Fliegerová.

Vichřice Sabine komplikovala také dopravu. Provoz byl zastaven na lince Čistá – Zavidov, na dalších tratích docházelo ke zpožděním a problémy hlásily také některé autobusové linky.