Viníky neuvěřitelného množství sedmnácti dopravních nehod, ke kterým během pondělního odpoledne a večera vyjížděli rakovničtí policisté, jsou namrzlé silnice a přílišná rychlost.

Pět z nich bylo policisty zpracováno jako velká dopravní nehoda a dvanáct na takzvaný euro formulář, kdy si řidiči kolizi vyřídí jen mezi sebou a prostřednictvím pojišťoven.

Kalamita nastala především na karlovarské rychlostní silnici poblíž čerpací stanice u Nového Strašecí. V jednom okamžiku tu stálo pět nabouraných aut.

Další havárie se ale dle policistů udály v důsledku namrzlých silnic po celém okrese i přímo v Rakovníku.

Policistka Michaela Richterová zdůraznila: „Doporučujeme všem řidičům, aby přizpůsobili rychlost povaze a stavu vozovky a dodržovali bezpečnou vzdálenost, a to alespoň dvojnásobnou, než je obvyklé. Brzdná dráha na zledovatělém povrchu může být až desetinásobná." Důležité a hlavně povinné jsou také zimní pneumatiky.

Dobrou zprávou je, že i přes tak veliký počet kolizí naštěstí nikdo neutrpěl žádné vážnější zranění.

V podvečer, kdy začalo ve Středočeském kraji pršet, měli hodně práce i hasiči. Dle slov jejich mluvčí Lenky Kostkové vyjížděli od 15 hodin do půlnoci 44krát k odstraňování popadaných a nakloněných stromů, nebo pomáhali při odstraňování následků dopravních nehod.

Konkrétně na Rakovnicku měli pět výjezdů k nehodám a popadaným stromům (Žďár, Velká Buková). „Několik jich museli odstranit také v Račicích," upřesnila Lenka Kostková.