Den jinak všední se díky pořadatelům (vedení domova) 
a personálu proměnil pro zdejší babičky a dědečky 
v den sváteční. I letos se téměř všichni jeho účastníci oblékli do kostýmů. Pozvání přijali například 
i dva klienti zavidovského Domova Domino pro mentálně postižené. Přijela sem s nimi ředitelka tohoto zařízení Hana Rusňáková, která Deníku řekla: „Leoš Smíšek a Pavel Šoljak pobývali dříve v novostrašeckém domově a mají tak k němu silné vazby. Proto jsme jim chtěli udělat radost a přivezli je." Ples si ani letos nenechal ujít ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek. Ředitelka pořadatelského domova Miluše Jůnová konstatovala: „Považujeme pana ministra za patrona našeho domova a jsme rádi, že si i letos udělal na náš bál čas." A když byl požádán, neodmítl Marcel Chládek pomoc při losování takzvané Královské tomboly. Sám v této tombole vyhrál velký koláč.

Tombola ale nebyla určena jen pro přítomné na sále. Těšit se z ní mohli i ležící klienti domova i ti v Domečku Pohoda (poskytuje sociální službu se specializací na onemocnění: Alzheimerovou nemocí, Parkinsonovou nemocí, vaskulární demencí a jinými formami demence).
„Děvčata je všechny obešla, Oni si za symbolickou dvoukorunu koupili lístek a tím pádem se také zúčastnili. Byli tak v očekávání, co vyhrají," popsala Miluše Jůnová.

Ministr Marcel Chládek byl rovněž příjemně překvapen dárkem od klientky domova Věry Burdové. Kromě toho, že mu již tradičně za Domov seniorů Nové Strašecí popřála hodně štěstí, také mu předala dárky pro jeho tři děti. „Je to moc pěkný nápad," konstatovali další hosté bálu, starosta města Karel Filip a místostarostka Libuše Vosátková. „Vidíme tu Libušku a pana starostu moc rádi. Jsou už takřka také naši," smála se Věra Burdová, která se pro tento ples převlékla za černokněžníka.

Miluše Jůnová a její zástupce Bohumil Knobloch tvořili knížecí pár.

Velký potlesk si zasloužili za předtančení členové kladenského tanečního klubu Admira. A také country tanec, který secvičil a předvedl personál domova. „Byli vážně skvělí. A nejhezčí na nich je to jejich mládí," shodli se přihlížející klienti domova.

Svého zástupce tu měl také zřizovatel domova. Daniela Veselská z oddělení zahraniční spolupráce je pro novostrašecké seniory také známou tváří. „Pomáhá nám ve spolupráci s německými kolegy na projektu s rozšiřováním terapie pro lidi s demencí," vysvětlila Miluše Jůnová s tím, že by na ples rádi přizvali i více lidí, ale jsou jako pořadatelé omezeni prostorem. „Třeba emeritní ředitele domovů v Kolešovicích Františka Erbu nebo Petra Tomšů, ale jak máme nyní více klientů, tak to kapacitně nelze zvládnout," vysvětlila Miluše Jůnová.

K tanci a zpěvu hráli pánové Jiří Vachtl a Petr Štáfek. „Máme je rádi. Vždycky nám zahrají naše oblíbené písně," zdůraznili shodně tančící senioři.
„Ráda bych touto cestou poděkovala všem sponzorům, kterých bylo opravdu hodně. Takže i tombola mohla být bohatá a byla rozdělena na běžnou a Královskou. A ještě až bude volná zábava, tak budeme dávat dárky. Třeba za nejhezčí účes, šaty a tak podobně," upozornila Jůnová.