Ačkoliv při promítání videomappingu na budovu rakovnické radnice v historické části města bylo vždy plno, kulturní centrum se rozhodlo promítání zrušit. Důvod? Příprava ale také následné promítání, a to včetně instalace techniky, je dost drahé.

Promítání videomappingu vycházelo na částku kolem dvou set tisíc korun, poté se v roce 2017 platila částka zhruba 239 tisíc korun, která zahrnovala kulturní program na rozsvícení vánočního stromu, kulturní program na Mikuláše a novoroční ohňostroj. „Cenově se to pohybovalo podobně také v roce 2018,“ dodal Jiří Cafourek, mluvčí radnice.

„V této cenové kategorii jsme, myslím, již vyčerpali veškeré možnosti. Za tuto částku by již nenastal posun dále. Videomapping je zkrátka drahý,“ vysvětlil Jiří Karel, ředitel kulturního centra.

Peníze vyčleněné na videomapping ovšem budou použity na vánoční program. Děti, zejména pak ty starší, se mohou těšit na show krampus čertů. „Nejprve se na náměstí uskuteční tradiční akce pro menší děti, kdy přijede na náměstí Mikuláš a nebude chybět ani doprovodný program. Po určité odmlce pak na náměstí vystoupí krampus čerti,“ dodal Jiří Karel.