Dvě víkendové dopravní nehody si vyžádaly letecký transport těžce zraněných osob do pražských nemocnic.

Mopedisti

K první nehodě s těžkým zraněním došlo v sobotu ve 14 hodin v Olešné. „Sedmnáctiletá dívka jela na mopedu Stadion v obci Olešná ve směru od Rakovníka na Chrášťany. Při projíždění křižovatkou do ní lehce zezadu narazil čtyřiapadesátiletý muž na stroji stejné značky. Dívka vjela vlevo mimo vozovku, kde spadla na zem a narazila do sloupu telefonního vedení. Muž po kontaktu nezvládl řízení a trefil železné zábradlí na mostku. Poté spadl na vozovku,“ popisoval nehodu Ladislav Heller. Řidič utrpěl těžké zranění a musel být transportován vrtulníkem do Prahy. Dívka měla větší štěstí.

Po ošetření lehkého zranění v rakovnické nemocnici byla propuštěna do domácího léčení. „U řidičky bylo dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučeno. Muži byla vzhledem ke komplikovanému zranění odebrána krev. To, jestli požil před jízdou alkohol, napoví až laboratorní testy. Hlídka také na místě lustrací zjistila, že dotyčný není držitelem řidičského průkazu,“ informoval Heller. Podle zjištěných informací se mělo údajně jednat o závody mopedistů. „Nic o tom nevím. V době, kdy policisté přijeli na místo, tam byly pouze ti dva aktéři dopravní nehody. My šetříme nehodu a tím to pro nás končí,“ sdělil Heller.

Za nehodumůže slunce

Další nehoda, která si vyžádala přílet vrtulníku, se stala o den později na téže komunikaci, jen o pár kilometrů dále. V neděli v osm hodin večer vyjížděli rakovničtí nehodáři ke Chrášťanům. Zde se v pravotočivé zatáčce čelně střetlo osobní vozidlo s cyklistou. „Automobil Ford Escort řídila ve směru od Olešné devatenáctiletá dívka. Při projíždění pravotočivé zatáčky u chrášťanského hřbitova vjela do protisměru, kde smetla sedmačtyřicetiletého cyklistu z Prahy,“ řekl Ladislav Heller. řidička, která je držitelkou řidičského průkazu teprve dva měsíce, uvedla, že jí v zatáčce oslnilo slunce. Cyklista utrpěl těžká zranění a musel být vrtulníkem transportován do Prahy. U řidičky byla dechová zkouška na alkohol negativní. „Dívka přišla o řidičské oprávnění a je podezřelá ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví,“ dodal na závěr Heller. Na vozidle vznikla škoda 15 tisíc korun a na horském kole 5 tisíc korun.