Rakovnická záchranka se v uplynulých dnech téměř nezastavila.

Ještě včera ráno měly dohru srdeční obtíže u třiapadesátiletého muže, které jej začaly trápit už v pátek. „Včera ráno jsme jej transportovali na kardiochirurgii v Praze Motole, kde podstoupí katetrizaci srdce,“ vysvětloval Leoš Klik.

Během soboty záchranáři pomohli deseti pacientům. Ještě v noci z pátku na sobotu byl v Chrášťanech napaden brigádníkem, který v obci sklízí chmel, čtyřiatřiacetiletý muž. S otřesem mozku byl odvozen na chirurgii. Osmasedmdesátiletý pacient si zlomil kotník a bylo nutné ho urychleně odvézt rovněž na chirurgii. Na parkovišti v Krušovicích potkal těžký epileptický záchvat šestatřicetiletého muže. „Pacienta jsme na místě ošetřili a odvezli rychle na JIP oddělení interny,“ dodal Leoš Klik.

Nešťastná náhoda čekala v sobotu na osmdesátiletou ženu, která si zlomila krček. „Rodina na chirurgii přivezla čtyřletého chlapce, který doma během hry upadl a zlomil si pažní kost. Chlapce jsme vyšetřili a po podání analgetik jsme jej převezli na Dětskou tramumatologii do pražské nemocnice v Krči,“ uvedl dále primář.

Silné krvácení z nosu postihlo třiasedmdesátiletého muže. Vzhledem k tomu, že mu byl naměřen vysoký tlak, byl předán na ORL v Kladně, kde byl pak už definitivě doošetřen.

V noci z neděle na pondělí upadla do bezvědomí s několika křečovými záchvaty šestatřicetiletá žena. „Za pomoci dýchacího přístroje jsme s ní jeli do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích na CT mozku. Vyšetření prokázalo, že v mozku není žádné krvácení, a tak byla přivezena zpět na ARO v Rakovníku. Touto pacientkou jsme se zabývali několik hodin,“ uzavřel Leoš Klik.