Před necelými třemi týdny jsme vás informovali o novinkách v rakovnickém bazénu. Rada města se ve spolupráci s vedením bazénu rozhodla přichystat pro návštěvníky ještě jednu, a tou je vířivá vana.

První novinkou bylo pořízení skluzavky „had“ u malého krytého bazénu. Ta potěšila zejména menší účastníky. Druhou novinkou letošního léta je pokrytí vnější travnaté plochy bezdrátovou (WiFi) sítí. Ta asi potěší hlavně dospělé návštěvníky, kteří se budou moci ze svých notebooků či mobilních telefonů bez problému připojit na internet.

Nyní se k těmto dvěma novinkám připojuje ještě vířivá vana. Ta by měla sloužit pro relaxaci. Stále totiž něco bazénu chybělo. Něco, co by přilákalo i dospělé. Až pak přišel s konkrétním nápadem Pavel Kumpa, který navrhoval pořízení vířivé vany. „Pan Kumpa přišel za mnou osobně s návrhem pro zpestření pobytu dospělých návštěvníků v bazénu. Navrhl, že by místo dřevěného baru mohla stát vířivá vana,“ informoval starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl.

„Pro dospělé návštěvníky plaveckého bazénu tu prozatím není žádná možnost relaxačního vyžití. Právě vířivá vana by měla zpříjemnit pobyt všem návštěvníkům plaveckého bazénu bez rozdílu věku. Vířivá vana bude případně umístěna v prostoru, kde se v současné době nachází dřevěný bar, který není využíván, a po jeho odstranění vznikne dostatečný prostor pro instalaci zmíněné vodní atrakce v podobě vířivé vany,“ doplnil informace tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák, jenž dodal: „Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na instalaci vířivé vany pro Plavecký bazén Rakovník“.

Vířivá masážní vana by měla mít rozměry 2,4 x 2, 4 metru. „Cena vyjde z právě vypsaného zadávacího řízení,“ upřesnil tiskový mluvčí. Podle slov starosty města Zdeňka Nejdla by se cena měla pohybovat kolem půl milionu korun.