Rakovnicko zasáhl silný vichr v rámci Středočeského kraje úplně první. Hasiči zde vyjížděli k nahlášeným událostem již od 13 hodin. „Vyjížděli k celkem osmnácti událostem, z toho v sedmnácti případech se jednalo o padlé stromy přes komunikace. Jeden spadl přes železniční trať číslo 126 v Rakovníku (pozn.red. železniční trať Rakovník – Most),“ informovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová s tím, že v pondělí v brzkých ranních hodinách se situace již zklidnila.

V některých obcí se lidé kvůli silnému větru ocitli bez elektřiny. „K padlému stromu do elektrického vedení hasiči vyjížděli do Branova, Karlovy Vsi, či v Rakovníku v lokalitě Za koupalištěm,“ doplnila Fliegerová.

V Roztokách pak hasiči museli zajistit uvolněnou část plechové střechy.

„Závažnější havárie jsme hlášené neměli,“ poznamenal v pondělí dopoledne mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek a doplnil, že se uklízí popadané větve z komunikací a parků. „Úklid je v místech, kde je větší množství stromů, tedy v Čermákových sadech a Na Sekyře,“ popsal.

Na Rakovnicku vítr výraznější škody nenapáchal. Horší to bylo loni v září, kdy studená fronta Fabienne poničila šestici stožárů vysokého napětí u Lišan.