Pozdě brzdil

První karambol se stal ve 12.45 v Kněževsi. Přímo na náměstí se postarali o rozruch tři motorkáři, kteří nezvládli společnou jízdu za odbočujícím traktorem. „První za traktorem jel mladík na motocyklu Simson, za ním další na Yamaze a poslední na Hondě. Ten však nezvládl na odbočující traktor včas zareagovat a svůj stroj neubrzdil. Střetl se tak bočně zpětným zrcátkem s před ním jedoucím kamarádem, spadl na zem a ještě zezadu narazil do simsonu. Při pádu si způsobil lehké zranění,“ popisoval nehodu zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Na hondě vznikla škoda 10 tisíc korun, na simsonu 1 koruna, yamaha zůstala nepoškozena. U motorkářů bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno.

Druhá nehoda se stala v odpoledních hodinách přímo v Rakovníku v Nádražní ulici na mostě přes Rakovnický potok. Řidička ve voze Peugeot 306 zastavila za automobilem, který dával přednost chodcům, jenže v tu chvíli se zezadu přiřítil muž v nákladním voze volkswagen a do peugeotu naboural.
„Alkohol byl u obou účastníků nehody dechovou zkouškou vyloučen,“ dodal Heller. Na peugeotu vznikla škoda v celkové výši 35 tisíc korun a na volkswagenu 40 tisíc korun.