Zástupce vlastníků garáží, který přišel na celou věc upozornit do redakce Rakovnického deníku, řekl, že příslušní úředníci Městského úřadu Rakovník slibují opravu komunikace více jak tři roky.

„A stále se nic neděje a asi ani dít nebude. Stav komunikace je tam opravdu žalostný, pomalu se tam už nedá ani jezdit,“ řekl za vlastníky garáží muž, kteří si nepřeje být jmenován. Podle něj vedení města zapomíná na to, že nejen velké ulice potřebují opravit. „V zimě je to ještě horší, nedá se tam vůbec projít, protože je tam vždy námraza a klouže to,“ povzdychla si námi oslovená paní Jana, která tudy chodí pravidelně se svým psem.

Rakovnická radnice namítá: Prioritou je oprava větších ulic, zejména těch frekventovaných a důležitějších rakovnických ulic. „K ulici U Hřbitova má město zpracovánu projektovou dokumentaci k její opravě, a to v úseku od ulice Na Letné po ulici Flemíkova. Celý tento úsek slouží jako přístupová komunikace ke garážím.

Zpracovaný projekt je zařazen do zásobníku investičních akcí, které se postupně realizují. Prioritu při opravách komunikací mají ulice, které se nacházejí v obytných zónách a slouží jako přístupové komunikace k obytným nemovitostem,“ tlumočil vyjádření rakovnické radnice k problému tiskový mluvčí Jan Polák.

Radnice však podle Poláka nabídla v minulých dnech vlastníkům návrh na realizaci opravy komunikace. „Během několika jednání obdrželi příchozí vlastníci garáží informace o prioritách města včetně možnosti spolupodílet se na realizaci celého projektu,“ řekl mluvčí. Z toho vyplývá, že pokud chtějí vlastníci novou silnici ke garážím, budou muset sáhnout do kapes a spolupodílet se na opravě příjezdové silnice.