„Nejen střecha, ale vůbec celá stavba je od počátku problematická," řekl František Staněk, vedoucí Odboru výstavby a investic Městského úřadu Rakovník.

„Podle firmy by mělo provizorní zajištění střechy a bazénových van vydržet minimálně rok," reagovala na dotaz Rakovnického deníku Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice. Zároveň ale podotkla, že stav bazénu bude v pravidelných měsíčních intervalech sledovat statik. „Ten by v nutném případě rozhodl znovu o uzavření bazénu," dodala Alida Štulajterová.

Současně se zabezpečovacími pracemi začalo město připravovat také studii celkové rekonstrukce. Studie by měla být hotova právě během provizorního provozu bazénu, do té doby musí zastupitelé také rozhodnout o nové podobě bazénu jestli bude sportovního charakteru, a nebo z něj bude aquapark. „Po vypršení provizoria se poté bazén zhruba na dva roky uzavře," připomněl Pavel Holub, referent z odboru výstavby a investic.

V budoucnu tak bude muset vedení města řešit otázku, kde sehnat na celkovou rekonstrukci peníze. Podle předběžných informací je nutné počítat s náklady pohybujícími se okolo osmdesáti milionů korun. Je ale možné, že to bude i více.

„Podle vyjádření statika jsou prostory bazénu pro veřejnost po nutných úpravách bezpečné a mohli jsme jej tak uvést do provozu. Jsem rád, že se všechny nutné úpravy podařilo zrealizovat v tak krátkém čase," nechal se před časem slyšet dnes už bývalý starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS).

Právě nově zvolené vedení města se chce problematice rekonstrukce plaveckého bazénu věnovat a vzalo si jej také za jednu ze svých priorit.

„Dohodli jsme se na třech tématech, na která se nyní zaměříme. Předně chceme provést externí audit hospodaření města a příspěvkových organizací vyjma škol, ale také se chceme zaměřit na rekonstrukci plaveckého bazénu," reagoval na dotaz Rakovnického deníku před časem lídr sociálních demokratů v Rakovníku Pavel Jenšovský a nový starosta města.

Jen dodejme, že vnitřní plavecký bazén byl od konce června až do listopadu uzavřen kvůli chátrající střeše, kdy se z betonových nosníků odlamovaly kusy betonu a hrozilo nebezpečí propadu až do prostor plaveckého bazénu a s tím spojená vážná zranění návštěvníků. Provizorní oprava spočívala v zajištění střechy, tedy aby nedocházelo k dalšímu odlamování betonu, ale také musely být zajištěné bazénové vany.