Nejhorší situace byla jako obvykle pod viaduktem v Plzeňské ulici. Křižovatka se tu proměnila v jedno velké jezero. Ve vodě uvízlo několik aut, když se tudy pokoušela projet.

Odtud se voda valila dál a vytopila blok domů s Kulturním centrem, Divadelní restaurací a optikou. „V šest hodin jsem se tu byl podívat a Na Sekyře bylo asi dvacet čísel vody," řekl Jiří Karel, ředitel Kulturního centra Rakovník. Kvůli vodě řidiči otáčeli auta v Tyršově ulici, aby tu neuvízli. Hotový rybník se vytvořil v ulici Pražská. Kruhový objezd u Střelnice se dal projet jen po kamenitém povrchu těsně u středu. Jinde se držela voda. Plná vody byla rovněž Vladislavova ulice, kam voda přišla z příčných ulic.
Není divu, že živel, který zasáhl nejvíce město Rakovník, zaměstnával hlavně hasiče. Během bouřky vyjeli celkem šestatřicetkrát. Přímo do Rakovníka hasiči mířili třiatřicetkrát. Ve většině případů čerpali vodu ze sklepů, nebo odstraňovali spadané větve. Během první hodiny čerpali vodu ze sklepů hlavně v ulicích Wintrova, Bořivojova, Ottova, Nádražní, Pražská, Poštovní. Ale také například v Kuštově ulici a Pod nemocnicí.

Kromě profesionálních hasičů z Rakovníka tu zasahovali dobrovolní z Chrášťan, Kněževsi, Řevničova, Kolešovic a Nového Strašecí. Mimo Rakovník hasiči vyjeli jen třikrát. Poprvé do Skryj kvůli technické pomoci. Pak do Velké Bukové, kde zasahovali domácí hasiči, kvůli odstranění padlého stromu. Do třetice museli do Mšece k hořící trafostanici. „Příčina požáru trafostanice se stále vyšetřuje. Zasahovali tu dobrovolní hasiči ze Mšece, Nového Strašecí a profesionálové ze Stochova," uvedla tisková mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Voda s sebou přinesla spoustu štěrku, klacků a smetí. Úklid komunikací ve městě zaměstnával lidi celou noc. Pracovníci Údržby městských komunikací Rakovník uklízeli následky velké vody celou noc. „Nejhorší situace byla na Plzeňské, na křižovatce u soudu, na kruhovém objezdu u Střelnice, v Malcově a Dukelských hrdinů za benzinovou pumpou. Všude bylo hlavně bláto a štěrk," popisoval Jan Větrovec, řidič zametacího vozu, který právě uklízel Husovo náměstí. Dál mířil do ulice Čs. legií. Další lidé čistili dešťové vpusti. V plné činnosti byli také lidé s košťaty, kteří ručně zametali nánosy bahna a štěrku. Bahno a štěrk od viaduktu uklízeli chlapi už od neděle od půl osmé večer. Materiál se odvážel nákladními auty.