Letos vstoupil do svého 39. ročníku. Ten se ale nesl ve znamení menší účasti milovníků vodních sportů. Přihlásilo se 68 posádek. Admirál a organizátor akce Josef Urbánek vysvětlil: „Což je relativně málo. Zřejmě je odradila předpověď toho, kolik poteče v řece vody. Na startu v Dolanech u Chrástu se dnes přihlásilo dalších pět posádek, Takže jich v cíli tady pod Nezabudickým jezem u Branova čekáme něco před sedmdesát." Tady na manžela Jana Šámala z Kladna čekala například manželka Magdaléna s dcerou Aničkou: „Manžel jede ve smíšené posádce s Josefem Kroupou, který Berounku jezdí už řadu let. Letos se dali dohromady. Tak snad dojedou včas a v pořádku," řekla pro Rakovnický deník. I přes výše popsané komplikace nakonec ale příjemně unavení, ale spokojení vodáci k branovskému břehu řeky po více než osmapadesáti kilometrové trase dojeli. Sice se zpožděním, ale přece.

Mezi závodníky bylo rovněž několik zástupců z Rakovnicka.

Tady jsou neoficiální výsledky právě těchto zástupvů: třetí místo v ženské kategorii vybojovala Zuzana Malá z Karlovy Vsi, která jela s Naďou Vosykovou z Nižboru.
V kategorii mix se účastnil Václav Švejnoha z Roztok, který byl sedmý spolu s Terezou Musilovou ze Zdic.
V kategorii mužů závodil Jiří Kokrment z Branova a Tomáš Kraus z Branova. Byli pátí. A ve stejné kategorii bojovali také Tomáš Vostatek a Ondřej Mužík z Roztok, kteří byli šestí.
Druhé místo v kategorii Chlapi vyhráli Otakar Venta z Roztok a Stanislav Hamák z Kadaně.
Jaroslav Kougl ze Sýkořice vyhrál třetí místo v kategorii kajaky K1.

Zajímavostí byla účast posádky, která trať zdolala na pramici. Je ale zcela pochopitelné, že dojeli po limitu.
Kromě vyhlášení výsledků a rozdání cen a medailí pak všechny účastníky čekalo občerstvení, vystoupení dětí z MŠ Pod Homolkou a tří kapel: Forbes, Vodáci a Domeček.

Pořadatelem maratonu je oddíl kanoistiky TJ Lokomotiva Beroun z.s. Organizačně maraton zajišťuje spolek vodáků Vodmar Beroun z.s.