Především minimum kvalitních srážek od začátku roku způsobil, že první problémy s dodávkami vody z obecního vodovodu začaly již v dubnu.Kromě nedostatku vody trápí Všetatské i historický stav vodovodního řadu. Ten začal fungovat již v roce 1957, kdy se na studnu u sokolovny napojily první rodinné domy. Další se pak na vodovod připojily ze studny u ovčína v roce 1960, v roce 1963 se začala připojovat i spodní část obce. Velkou zásluhu na realizaci vodovodu měl tehdy Alois Závora.

„Starat se o více než 40 let starý vodovod není nic jednoduchého. V zemi jsou trubky různých průměrů od asfaltových po pozinkové nebo z PVC. Přesto vodovod slouží, což není na Rakovnicku až tak běžné. Vždyť ještě dnes jsou obce zcela bez něho,“ pokračoval starosta. Kromě nulové zimy a sucha na jaře má na nedostatku vody v obecních studních vliv i nezodpovědnost některých občanů, kteří vodou nešetří a používají ji na zalévání a do bazénů. I proto musela obec vodu začít dovážet.

Vodu do obce dovážel RAVOS a jednorázově i rakovničtí vojáci v době, kdy spotřeba vody bývá přes léto nejvyšší. Podle Závory nejkritičtějším obdobím byly čtyři červencové dny volna. Nakonec Všetaty kvůli předpisům o pomoc vojáků přišly. „Podařilo se nám situaci vyřešit díky obětavosti všetatského zastupitele Josefa Kapouna, který je zároveň zaměstnancem RAVOSu. Společně s Josefem Círem nakonec i přes tyto svátky vodu pro obec zajistili,“ popsal prekérní situaci Závora.

V současné době je situace ve studni opět v normálu. Obec navíc vyčistila vodojem i studny. Veřejný vodovod ve Všetatech provozuje obec bez zisku. Vždy na konci roku se vyčíslí náklady a z toho se pak vypočítá cena vodného. Rekonstrukce vodovodu by měla vyjít na osm milionů korun. Připraven je i nový kapacitně dostačující vrt. Nyní se čeká již jen na dotaci.