„Účast je opravdu velká. Chodí mladí i staří, byla tu i volička, která má za sebou devadesátku. I v prvním kole byla slušná účast, kolem 67 procent. Volby jinak probíhají v klidu, akorát v prvním kole jedna mladší volička zapomněla občanku. Ale v minulých volbách na podzim tu běhalo i divoké prase," prozradila vedoucí komise Andrea Majerová.

Fronty se v první hodině po otevření volebních místností tvořily i v Kulturním domě Senomaty. „Úplné perličky jsme tu neměli, ale místo občanského průkazu dostáváme řidičáky, kartičku od Billy, ale třeba i platební karty, akorát nás mrzí, že nám k tomu nedávají PIN," usmívali se členové ve volební komisi v Senomatech.

Její zapisovatel Jan Jiříček si pak vzpomněl, že během minulých voleb hodila jedna z voliček do urny občanský průkaz, a tak musela počkat až na sčítání hlasů, aby jí mohla být navrácená.

Lidé volili v druhém kole prezidentských voleb mezi dvěma kandidáty, a to Andrejem Babišem a Petrem Pavlem, kteří měli v prvním kole téměř totožné množství hlasů a suverénně z něj postoupili. Kdo bude dalším českých prezidentem bude známo v sobotu odpoledne.