V Srbči přišlo k volební urně 60,48 procent ze zapsaných voličů a vyhráli Nezávislí kandidáti, kteří získali přes 55 procent hlasů. Za vítězné sdružení Nezávislých kandidátů v neděli ráno poděkoval voličům Tomáš Cimrman: „Zatím sice přesně netuším, jak jsme dopadli, ale přesto samozřejmě děkuji našim voličům za jejich účast ve volbách a podporu naší strany. Za to, že nám projevili důvěru."

Ve Všesulově zvítězilo také sdružení nezávislých kandidátů s názvem Pro Všesulov.Mají sedmdesát procent ze všech odevzdaných hlasů.
Navíc ve Všesulově přišlo k volebním urnám 74,47 procent ze zapsaných voličů, což kladně ohodnotil Miroslav Šmíd za sdružení nezávislých kandidátů Pro Všesulov: „Jsme rádi, že byla tak vysoká účast voličů. Je vidět, že lidem není jedno, co se v obci děje." Volit tady lidé začali chodit jen chvíli po otevření volební místnosti na obecním úřadě. To ostatně potvrdila i předsedkyně volební komise Veronika Šindlerová: „Dva lidé přišli hned po sedmé hodině ranní."

Důvod nových voleb v Srbči byl ten, že po oficiálních volbách část zastupitelstva složila mandát. Možná i proto je dnes Tomáš Cimrman ve svém vyjádření k aktuálnímu výsledku opatrný: „Zatím se k žádným plánům nebudu vyjadřovat. Uvidíme, jak dopadnou povolební vyjednávání."
O

bdobná situace nastala před pár měsíci také ve Všesulově, kdy odstoupila jedna členka zastupitelstva a nebyl za ni žádný náhradník. Miroslav Šmíd ještě jednou voličům touto cestou děkuje: „.Jsme šťastni, že nás lidé volili a že nám věří." A na otázku, který z bodů volebního programu jejich sdružení považuje za nejstěžejnější, je konkrétnější: „Chtěli bychom snížit platy zastupitelů a omezit pravomoci starosty. Mohl totiž rozhodovat o dost vysokých finančních částkách sám bez toho, aby k tomu musel mít souhlas ostatních členů zastupitelstva. To chceme změnit. A pokud jde o rozvoj obce, určitě chceme například požádat o dotaci na zrekonstruování budovy bývalého špýcharu, který je dominantou Všesulova."

Ještě dodejme, že průběh voleb nenarušila ani sobotní bouře, i když v Srbči nakrátko vypadla elektřina. Zapisovatelka Vladimíra Rynágelová uvedla: „Ale to jsme zvládly." Ve Všesulově se během voleb žádná zajímavost nepřihodila. Jen bouřka rozházela po okolí cedulky, které ale byly hned uklizeny. Zajímavostí zde možná bylo jen to, že komise pohostila voliče, na které se dostalo, domácí buchtou. Její členka Blanka Lajtnerová popsala: „Dali jsme jim ochutnat nepečený jahodový dort, který jsem upekla."⋌