Přesně ve dvě hodiny odpoledne se otevřely dveře volební místnosti v Tylově divadle v Rakovníku.
Volební komise ve složení: Vlasta Polívková, Radoslava Rojíková, Jarka Doubravová, ,Oldřich Ernat, Jan Doubrava a také zapisovatelka Jitka Doubravová nečekala na prvního rakovnického voliče ani pět minut.


Zpočátku, po otevření, vždy lidé docela chodí, ale celkově si myslím, že mnoho voličů k volbám nepůjde, protože jsou lidi otrávení z toho všeho, co se dnes děje,“ řekla Radoslava Rojíková.
Nejmladší členkou této komise je vysokoškolačka Jarka Doubravová, která usedla na židli volební komise už podruhé: „Abych byla zcela upřímná, sedla jsem si do komise z toho důvodu, abych si přivydělala. Z jiného důvodu to pro mě jinak není nijak zajímavé.“
Radoslava Rojíková usedla do řad volebních komisařů už několikrát. „Za ta léta se toho událo během voleb mnoho, ale konkrétně si právě nyní vzpomínám na stařičkou paní Rotportovou, která si nikdy nenechala ujít jediné volby. Je mnoho lidí, kteří se na to vykašlou, nezajímá je, co se děje kolem nich, ale ona byla pravá vlastenka,“ doplnila vzpomínkou Radoslava Rojíková.
Mezi prvními voliči byl i pan Jaroslav: “Klidně vám řeknu, koho jsme volil. Volil jsem důchodce za životní jistoty, protože to je to, co mě momentálně nejvíce zajímá a oslovuje. Chci životní jistotu. Když totiž budu volit ODS, nebo ČSSD, tak vlastně budu stejně volit komunisty.“


Zapisovatelka Jitka Doubravová ještě prozradila, že se členové jejich komise tajně baví tím, že soutěží, ke komu z nich přijde více voličů. „Děláme si čárky,“ smála se Jitka Doubravová.