Fotogalerii a video z volebních místností najdete zde.

V Rakovníku je volební účast podle tajemnice Městského úřadu Rakovník Elišky Holkové standardní jako v předchozích komunálních volbách. K volebním urnám v Rakovníku dorazilo z 12 915 oprávněných voličů k dvacáté hodině 2 868 voličů, což je 22,2 procent.Dá se ale předpokládat, že do desáté hodiny se číslo o něco zvýšilo.

Ostatně někteří kandidáti do rakovnického zastupitelstva nevidí letošnívolební účast rekordně. Spíše naopak. Lídr Strany svobodných občanů Pavel R"žička se nechal na sociální síti slyšet, že volební účast se bude pohybovat pod pětačtyřiceti procenty. Mrek Tvrz z ODS pak v reakci napsal, že voelbní účast bude ještě nižší, a to pod čtyřicent procent.

Kdo nestihl a nebo nemohl přijít k volební urně během pátečního dne, má možnost ještě v sobotu. Volební místnosti se otevřou v osm hodin, úderem čtrnácté se pak definitivně uzavřou. "Kdy budou volební výsledky, nedokáži přesně odhadnout. Určitě to ale bude až někdy večer. Oproti jiným regionům se u nás volí také senátor," nechala se slyšet Eliška Holková, tajemnice Městského úřadu Rakovník.

K volební urně by mohli jít obyvatelé Rakovnicka i o příštím víkendu, a to v případě, že ani jeden z kandidátů na post senátora nezíská v prvním kole nadpoloviční většinu.