Většinou ale chodí starší generace, mladí nemají příliš zájem. Celkem je  810 voličů včera přišlo 154 voličů, to je devatenáct procent. Volební komise typovala účast dopředu. Mladí, protože jsou ještě hodně pozitivní, dali 40 až 50 %. Ti zkušenější typovali 22 až 25%. Zhruba k pěti lidem komise dochází s přenosnou urnou.

V Kněževsi se z velké části vyměnili členové volební komise. Zasedla tu jak se říká mladá krev, většinou studenti. Předsedkyní byla Lucie Vondrušková: "Byla jem oslovena. Bude to po mne nezapomenutelný zážitek. Všechno probíhalo hladce. Akorát, když jsme všichni členové komise včera večer najednou odvolili, nějak jsme zapomněli kroužkovat v seznamech, takže jsme počítali, ale nakonec jsme se dopočítali a všechno je v pořádku." S Lucií poprvé v komisi působili ještě Jan Vršecký, Martin Slavík, Radek Vaníček.

"Museli jsme už udělat nějakou změnu. Někteří dlouholetí členové nemohli ze zdravotních důvodů, jiní se nemohli uvolnit ze zaměstnání, tak jsme povolali studenty. Je to skvělá parta." vysvětlila Zdena Malafová.

Mezi nejstarší voliče patřili devadesátiletá paní Junková a paní Nechlebová a jedenadevadesátiletý pan Izay Ti samozřejmě odvolili. Přišla také Drahomíra Brabcová: "Chodím volit pokaždé, nikdy jsem nevynechala a pokaždé jsem vybrala dobře." 

Letos poprvé Kněževesští předávají výsledky elektronicky. Spočítat hlasy trvá zhruba hodinu a půl. "Záleží na tom, jak lidé budou kroužkovat a také, jak dlouho budeme čekat v Rakovníku, kam vezeme výsledky na flasch disku s podepsaným protokolem. Pracovníci v Rakovníku mají přiděleny jednotlivé obce. Komise čeká ve volební místnosti, kvůli případným chybám. Program vás s chybou nepustí dál. Když se vše zpracovávalo ručně a našla se malá chyba, opravila se na místrě. Když to nešlo, jelo se zpět. Nám se to nestalo. Musí se to hlídat. Předběžnou kontrolu jsme udělali už včera. Jestli nám souhlasí kroužky a odevzdané obálky," popisovala postup Zdena Malafová.