O přejmenování ulice rozhodli na posledním zasedání rakovničtí zastupitelé. František Staněk, vedoucí Odboru výstavby a investic Městského úřadu Rakovník, který zároveň zprávu zastupitelům předložil, návrh odůvodnil tím, že část ulice Na Spravedlnosti se časem propojí s jednou z jejích jižních větví.

„Vzhledem k tomu, že jakákoliv změna již zavedených ulic je spojena s administrativou, kterou musí obyvatelé ulice absolvovat například při výměně dokladů a nahlašování změn bydliště v různých institucích, navrhujeme začít s novými názvy ulic nyní, když v nově vznikající ulici prozatím nejsou trvale hlášeni noví obyvatelé," odůvodnil svůj návrh vedoucí odboru výstavby a investic František Staněk.

Rakovničtí zastupitelé se sice nejprve dotazovali, kdo byl pan Vopršal, načež František Staněk odpověděl, že se jedná o otce se synem, přičemž právě otec byl známý stavař.

Pro nově vznikající ulice má město Rakovník schválený zásobník názvů nových ulic. Podněty do zásobníku mohou podávat nejen zastupitelé a úředníci, ale také samotní obyvatelé města. O tom, zda bude název ulice do zásobníku zařazen, následně rozhoduje rada města. Název nové ulice pak schvalují zastupitelé.

V zásobníku názvů nových ulic najdete především jména rakovnických velikánů.

Kloučkova. Dondova. Janouškova. Rejzkova. Václava Havla. Mičkova. Pangrácova.

Jeden z těchto názvů by mohla v budoucnu nést nová ulice v Rakovníku.

„Tak některá jména jsou pro mne neznámá, ovšem nic proti těmto názvům nemám. Jsem naopak hrozně ráda, že je v seznamu uveden i prezident Václav Havel. Měla jsem ho ráda. Dokázal lidi povzbudit, ne je strašit," řekla Rakovnickému deníku Martina Holá s tím, že je škoda, že právě po prezidentu Václavu Havlovi (zemřel 18. prosince 2011, pozn. red.) není v Rakovníku nic pojmenované. „Věřím, že se to ale časem změní," dodala s povzdechem.

V minulosti se ovšem již o pojmenování části města po posledním československém a prvním českém prezidentovi v Rakovníku debatovalo hojně, a to především po dokončení kompletní rekonstrukce parku Na Sekyře. Tehdy v roce 2012 dorazily na městský úřad podněty na přejmenování parku Na Sekyře na Havlovy sady a podobně.

Ovšem nakonec zůstalo jen u podnětů. V budoucnu tak bude nejspíše po Václavu Havlovi pojmenována jedna z nových ulic.