Pohledávky za parkovné za tuto dobu vyšplhaly na 67,4 tisíce plus 1,1 tisíce za odtah vozidla z Nábřeží Edvarda Beneše. Auto má českobudějovickou státní poznávací značku a posledním známý vlastníkem byl pan Kroutil. A zde nastal zádrhel.
Kroutil své vozidlo již před rokem prodal, nový majitel s ním dojel do Rakovníka, nenahlásil změnu vlastníka a auto nechal stát na nábřeží, odkud bylo odtaženo při čištění vozovky.
Pan Kroutil nyní požádal zastupitele, aby mu parkovné odpustili. Důvodem je, že jako důchodce má omezené příjmy. Odbor dopravy a rada města zastupitelům doporučily parkovné prominout, ale na ceně za odtah trvat. Do své žádosti ovšem pan Kroutil opominul sdělit městu, kdo je tedy novým vlastníkem jeho vozidla. A to se také zastupitelům nelíbilo.
„Jsem pro panu Kroutilovi částku odpustit, ovšem až po sehnání oficiálního vlastníka, po němž by se dala suma vymáhat,“ řekl k tomu zastupitel Václav Laňka (ODS).
Zastupitelům se ovšem nelíbila ani roční nečinnost úřadu v tomto případě. „Proč se s tím rok nic nedělalo? Proč někdo Kroutila neoslovil? Částka by dnes nemusela být tak vysoká,“ ptal se zastupitel Václav Růžička z KSČM. „Je třeba zjistit, kdo za to na úřadě může, kdo je za to odpovědný,“ doporučil další postup tajemnici úřadu Elišce Holkové opoziční lídr ČSSD Marcel Chládek. „Vše bude prošetřeno a v zákonem stanovené lhůtě o tom budete informován,“ odpověděla mu tajemnice.
„Důvodem, který nás vedl k doporučení částku panu Kroutilovi prominout, je i fakt, že je kvůli jeho finanční situaci exekučně nevymožitelná,“ vysvětloval kolegům místostarosta Luděk Štíbr. Nakonec se zastupitelé rozhodli zatím částku nepromíjet a pověřili úřad sehnáním dalších informací k případu.