Byly ve znamení ruchu a příprav na setkání občanů Kroučové, rodáků této krásné obce, jakož i hostů z okolních i vzdálenějších obcí a měst naší republiky.
I když letošní květnové počasí zapomnělo na kalendář a spíše přetrvávalo v tom dubnovém, aprílovém, přesto byly přípravy na Slavnosti včas dokončeny a všichni pořadatelé i účinkující ve skrytu duše doufali, že se nakonec umoudří a husté provazce deště ustanou.

Sobotní začátek Slavností byl poznamenán nesměle pokukujícím sluníčkem, které se ale rychle schovalo za mraky a pomalu se chystalo předat vládu dešti.
V poledne v tom okamžení starostka obce Kroučová Hana Hajná zahájila šestý ročník setkání obyvatel v hospodě U Pucka.

A pak se již rozběhl nebývale bohatý program Slavností v Kroučové, které se letos konaly pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka, který byl i osobně přítomen, a také za osobní účasti poslankyně Parlamentu České republiky Věry Kovářové. Přestalo pršet, a tak jeden programový bod střídal druhý. Vše za režijního vedení Divadelního ansámblu Bezevšeho z Postoloprt.

Nejprve to bylo pěvecké duo Linne & Cessny, pak šermíři skupiny Fénix z Mostu, kejklíř Thomas Lupino a mistr světa ve švihu bičem Pavel Votápek. Pak se znovu rozpršelo. A právě ve chvíli, kdy se k vystoupení chystala skupina ZumBanda Krupá. Krásné a energické vystoupení se za chvíli změnilo v představení Miss mokré tričko. Ale děvčata všechno vydržela a předvedla nádherný taneční výkon. Pak se program přestěhoval do připraveného stanu a pokračovalo se nadšeně dál. Nejprve děti rozveselilo duo Mouse a Minnie, se kterými si děti také zatancovaly. Poté následovaly další taneční kreace. Nejprve ZumBanda Krupá a po nich tanečnice Anjelina Dansesimo.

A to už měla přijít ta pravá chvíle pro Mojmíra Maděriče a Romana Štolpu, známé pražské umělce. Po nich přišli na podium ještě jednou šermíři skupiny Fénix z Mostu, kejklíř Thomas Lupino i mistr světa ve švihu bičem Pavel Votápek. Od večera pak k poslechu i tanci hrála žatecká skupina Sklep-Mistr.
Vrchol programu měl ale přijít. V půl jedenácté večer odstartovala ohňová show skupin 2 much fire. A opravdu to byl slibovaný zlatý hřeb programu Slavností a zároveň jeho vrchol, který skončil nádhernou podívanou na skvělý ohňostroj.

A pak již jen přání pokračování hezké zábavy při tanci a zpěvu a přání, abychom se za rok zase sešli na Slavnostech v Kroučové číslo 7.
Myslíme, že po tom, co umělci předvedli, to byla ta nejlepší pozvánka.

Nesmí se však zapomenout ani na další atrakce, které slavnosti doplnily. Byl to skákací hrad, jízda na koních, řetízkový kolotoč a cukrová vata. Bylo tu i kandované ovoce a výborná medovina z Moravy, a také korbáčiky, parenica a další sýrové speciality ze Slovenska. A samozřejmě dobré pivo, limonáda, kuřátka a klobásky z okolí Kroučové.

Za krásný zážitek je třeba poděkovat pořadatelům, všem umělcům, a samozřejmě i sponzorům. A v neposlední řadě také všem návštěvníkům, které neodradilo špatné počasí a pro které byla výtečná skladba programu a výkony umělců zaslouženou odměnou. A co k tomu dodat. Návštěvníků přišlo i přes nepřízeň počasí bezmála dvě stovky, včetně mnoha dětí.

AUTOR: BOHUMIL KNOBLOCH