Neuvěřitelných osmnáct výjezdů za pacienty zaznamenali během pondělí a úterního rána lékaři rakovnické záchranné služby. „Jezdilo se stále. Lidský organismus reagoval převážně negativně na změny tlaku,“ uvedla lékařka Blanka Černická.
Z lékařského hlediska mezi nejzajímavější výjezdy patřila například pomoc pětačtyřicetiletému muži, který si stěžoval na bolesti břicha. V půl čtvrté odpoledne byl dovezen na chirurgii do rakovnické nemocnice. „Bylo u něho zjištěno aneurisma břišní aorty. Čili zvětšení velké tepny. Vzniká tak dramatická situace, neboť by při jejím prasknutí mohla nastat smrt pacienta. Dotyčný byl proto v devět hodin večer letecky transportován do pražské nemocnice,“ popisovala lékařka Blanka Černická.
Na chirurgii byl dopraven dvaatřicetiletý muž, který se pokusil o sebevraždu. „Na těle měl řezné rány,“ řekla Blanka Černická. Řezné rány na rukách měl i třicátník, který v opilosti udeřil do skleněné výplně dveří Zřejmě proto, aby se pomstil své ženě, přivolal padesátník z Jesenicka záchranku s informací, že jeho partnerka spolykala prášky. „Dotyčná jej nechala po rodinné rozepři vykázat policií z domu a on zneužil naší tísňovou linku. Na Jesenicko jsme jeli zcela zbytečně. Té ženě nic nebylo,“ uzavřela lékařka.