Na některých traktorech se na první pohled dalo poznat, že stále ještě pracují. Některé vyhlížely, jako by právě sjely z montážní linky. Jejich majitelé si je pořádně hýčkají, takže jste tu mohli vedle sebe srovnat Zetor 25 jako nový a ten, co právě přijel v originálním stavu z pole.

Předváděly se tu i traktory domácí výroby. S jedním přijel i Bedřich Chvátal. Koupil ho teprve nedávno a zaparkoval ho v řadě i se sličnou řidičkou. Mezi zajímavé kousky určitě patřil německý traktor z roku 1942 Lanz Bulldog.
Traktoriádu o hředelské pouti pořádají místní hasiči ve spolupráci s obecním úřadem. Letos pořadatelům nahrálo počasí, takže na dvoře u zbrojnice byla hlava na hlavě.

„S traktory sem přijíždějí většinou už stálí účastníci. Většinou už o nich víme dopředu, protože je pozvu buď já nebo Jarda Hurt. Ale pokaždé přijede tak pět, šest traktorů úplně poprvé. Opět soutěžíme o nejhezčí traktor ve třech kategoriích: veteráni, traktory domácí výroby a traktory pro děti. Pro tři nejlepší máme pěkné ceny," popisoval za pořadatele Radek Bartoš.
O tom NEJ traktoru diváci rozhodovali jednoduše. U vstupu dostali hlasovací lístek. Ten po vyplnění hodili do krabice.

Každý rok se pořadatelé snaží vymyslet něco nového. Tentokrát pozvali kapelu Hon na medvídka, a aby jí zaplatili, poprvé vybírali vstupné. Ale na oplátku vstupenky byly slosovatelné. „Získali jsme nějaké dárky od sponzorů, takže o ně budeme losovat. Nejvíce nám pomohli ti, kteří nám dali peníze, ale i tak všem, kteří nás podpořili, moc děkujeme," řekl Radek Bartoš.

Protože tentokrát panovaly hotové tropy, děti uvítaly možnost ochlazení v bazénku s jemně kropící sprchou na všechny strany.
Na správné pouti nechyběly ani kolotoče a houpačky a také tradiční občerstvení. Večer vystřídala traktoriádu pouťová zábava pod širým nebem s Honem na medvídka. ⋌