„Museli do domu vniknout násilím, a uživatele domu, který právě spal, z domu urychleně evakuovat,“ potvrdil mluvčí rakovnické policie René Černý.
Sousedé si ohně všimli až ve chvíli, kdy si plameny prorazily cestu střechou ven. „Příčinou ohně bylo zahoření trámu zazděného v komínovém tělese. Tak se bohužel domy dříve stavěly, že se opřel jeden z trámů o komín. Ušetřilo se tak sice na materiálu, ale pak je jen otázkou času, kdy se léty vydrobí omítka a dřevo začne poznenáhlu chytat teplo, doutnat a pak už stačí malá jiskřička a střecha je v plamenech,“ doplnila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Na místo neštěstí dorazili jak rakovničtí profesionální hasiči, tak i dobrovolní hasiči z Kněževsi. K ohni byli přivoláni ve středu ve 23. 20 hodin. Uhašen byl deset minut po jedné hodině po půlnoci. K domku dorazila záhy i jeho šestapadesátiletá majitelka. Škody, které jí oheň způsobil, byly odhadnuty na 300 tisíc korun. Uchránit se podařilo půl miliónu korun. Hasiči objekt hlídali až do rána.