Akce se konala v rámci oslav Dne země (22. dubna). Za účastníky konstatovala Iveta Maierová: „S vervou jsme se všichni pustili na lodích vyčistit úsek dlouhý jedenadvacet kilometrů. Tedy vlastně dvaačtyřicet, neboť se čistí oba břehy Berounky v úseku od jezu v Roztokách u Křivoklátu až do Hýskova."
Ačkoliv předpověď počasí byla katastrofická – déšť,možný sníh,vítr a zima, nic takového se naštěstí nekonalo. Sluníčko svítilo, občas sice černý mrak, ale naštěstí nespadla ani jedna dešťová kapka. „Proto jsme si úklid náležitě užívali, kochali se jarní rozkvetlou přírodou, letem ledňáčků, hrou ondater, starostlivostí labuťáků, kteří bedlivě hlídali labutě sedící na hnízdě, či všudypřítomnými kachnami," popisovala Iveta Maierová. Brigádníci naplnili bezpočet pytlů pet lahvemi, plechovkami, pneumatikami. Ale cestou dokonce pracně posbírali i několik praček a mrazák!

Klasikou pak už jsou zbytky lina, koberců, boty, které nikdy nejdou do páru, či třeba slunečník. „Velký dík patří pořadatelům za skvělou organizaci akce, za výborné občerstvení, a ještě větší dík všem účastníkům za jejich ruce, které přidali k dílu, aby příroda Křivoklátska byla tak čistá a krásná, jako za starých – dobrých časů," zdůraznila ještě Iveta Maierová.