Ty pro vás vytvořila Místní akční skupina (MAS) Rakovnicko. Za MAS vysvětlila Simona Dvořáková: „Podle nich si můžete užít zábavnou procházku třeba po Kolešovicích, Mšeci a Srbči, Skryjích, Velké Bukové, Křivoklátě a Kounově. Právě připravujeme trasu pro Mutějovice."Počasí zatím těmto aktivitám přeje, a tak se vydejte na Rakovnicko a zahrajte si questing. Jedná se o zábavnou hru, při které si užijete vzrušení lovce pokladů.

Při questingu postupujete od hádanky k hádance, od šifry k šifře, a když všechny hádanky a šifry správně vyluštíte, čeká vás v cíli zasloužená odměna.
Na začátku hledaček je zpravidla umístěna dřevěná schránka s tabulkou, na které je zobrazena trasa hledačky a její stručný popis. Ve schránce jsou uloženy pracovní listy s trasou hledačky a hádankami.

Pracovní list obsahuje pokyny, jak postupovat po projití trasy, po splnění zadaných úkolů a uhodnutí tajenky. Druhou možností, jak absolvovat hledačku, je použití chytrého telefonu nebo tabletu. Prostřednictvím QR kódu nebo internetového prohlížeče si musíte otevřít webové stránky MAS a použít mapovou aplikaci, ve které je trasa hledačky včetně zadaných úkolů uložena.