Lánským se podařilo nasbírat další autogramy, a tak může už tuto sobotu začít originální dražba parket s podpisy slavných osobností.
Za organizátory akce potvrdil Karel Pleiner: „Podpořit se nás rozhodla řada osobností zejména z prostředí sportu a kultury. Budete však moci získat třeba také parketu s podpisem prezidenta Václava Klause.“Připomínáme, že dražba by měla lánským Sokolům pomoci shromáždit chybějící peníze na výměnu osmdesát let staré podlahy v místní sokolovně.

Zároveň se v Lánech můžete pobavit při kulinářském jarmarku a tradiční akci Masarykova vatra. Kulinářský jarmark, který nabídne spoustu dobrot pro mlsné jazýčky, začíná na lánském náměstí od jedenácti hodin.
Masarykova vatra připomene úmrtí prvního prezidenta T. G. Masaryka. Od 16 hodin nejprve prohlídkou Muzea T. G. M. v Lánech. V 17 hodin pak pietním aktem u hrobu rodiny Masarykových na lánském hřbitově, kde zazpívá i lánský smíšený pěvecký sbor Chorus Laneum.

V 18 hodin hasiči slavnostně zapálí Masarykovu vatru v areálu sokolovny na náměstí. „Původně se měla dražba autogramů konat již při benefiční akci před třemi týdny, ale tehdy na nás vyzrálo počasí, které nám vyloženě nepřálo. Ale všechno špatné je pro něco dobré a nám se podařilo alespoň shromáždit další autogramy,“ uvedla dále za pořadatele Martina Hořejší. Vlastní dražba parket s autogramy osobností je plánována v 15 a ve 20 hodin. Těšit se můžete i na pravou nefalšovanou tombolu a navečer na výbornou muziku.

Abychom vás naladili na dražbu prozradíme, že ze sportovců tu budou asi nejvíce zastoupeni hokejisté, ať už legendy šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let, jako jsou například Karel Gut, Bohuslav Prošek, František Pospíšil, Josef Horešovský, Jan Klapáč nebo Jiří Bubla.

Své zastoupení zde budou mít také hokejisté mladší, z nichž mnozí ještě aktivně hrají: František a Tomáš Kaberlovi, Marek Židlický, Michael Frolík, Jiří Tlustý, Miroslav Hořava a další. „Ale nejsou tu jen autogramy hokejistů, můžete si vydražit například i parketu s podpisem legendární atletky Dany Zátopkové nebo mistryně Evropy a olympijské vítězky ve skoku do výšky Miloslavy Rezkové. Z herců se na vysloužilé parkety z lánské sokolovny podepsali třeba Lubomír Lipský, Jan Kraus nebo Jana Krausová, z muzikantů jsou zastoupeni třeba Miki Ryvola, Josef Fousek nebo David Kraus,“ upozornil Karel Pleiner.