Jenže ona vyhláška bude žhavým tématem k delší diskuzi mezi zastupiteli. Zatímco starosta města Zdeněk Nejdl z řad občanských demokratů tvrdí, že nová vyhláška zaručí klid ve vymezeném čase, místostarosta za TOP 09 Jan Švácha to vnímá zcela jinak. Kvůli možnému zneužití vyhlášky to bude jen další trumf pro ty, kteří nechtějí a nebo nejsou příznivci koncertů.

„Je to další metla na koncerty a letní festivaly. Nebudu pro její přijetí hlasovat,“ řekl novinářům na tiskové konferenci místostarosta Jan Švácha.

Podle starosty Zdeňka Nejdla nová vyhláška pomůže i městské policii. „Je to důležité z hlediska přestupkového zákona o činnosti městské policie. Rada města vyhlášku doporučila ke schválení zastupitelům,“ dodal Nejdl.

Nová vyhláška by tak měla deklarovat noční klid v době od dvaadvacáté do šesté hodiny ranní. Novinkou by pak mělo být omezení některých činností ve dnech pracovního klidu a státem uznaných svátků. „V času od dvacáté hodiny večerní do osmé hodiny ranní by se nesměly používat stroje způsobující hluk, jako jsou sekačky, pila, křovinořezy,“ upřesnil Nejdl.

Zastupitelé o přijetí či nepřijetí vyhlášky rozhodnou v pondělí 26. září v Kulturním centru Rakovník. Zasedání začíná v 17 hodin.