Tu najdete na jižním okraji rakovnického kraje nad Berounkou na prudké stráni nad řekou přímo nad pilou Kostelík.

Za Občanské sdružení Kostelík upozornil Radim Perlín: „Je odsud například krásný pohled na údolí Berounky od vrchu Hamouz a Chlumské stráně přes Zvíkovec a Podmokly směrem dále po proudu. Přímo proti vyhlídce jsou vidět Bučiny. Po proudu řeky je pak vidět celé Hradiště a za ním Čilá, přes údolí Skryjského potoka vykukují Skryje a za nimi Týřovická stráň."

Za projektem stojí architekt Milan Taflík. Zhotoviteli jsou tesaři Petr Hajný a Jan Kolář.
Ti konstatovali: Na konstrukci jsme použili dubové dřevo a podlaha je z modřínových fošen. V projektu je uváděna nosnost čtyři sta kilogramů na metr čtvereční." Oba těší, že stihli vyhlídku včas dodělat. Jan Kolář vysvětlil: „Já si totiž vymkl kotník, takže to, že je dnes hotová, je zásluha Petra. Já tady ke konci už jen dozoroval."

A poté ještě Jan Kolář doplnil: „Opět jsme si potvrdili, že i tak velkou stavbu jde postavit bez pomoci těžké techniky a jen ve dvou lidech. Dříve se i bez jeřábů stavěly krásné katedrály a kostely, které nejenže měly ducha, ale dodnes tady stojí."

Z rozhledny se v den jejího otevření rozhlédlo do krajiny více než 30 hostů. Nejprve ji ale slavnostně pokřtil již zmíněným šampaňským předseda Občanského sdružení Kostelík Petr Klaub. Pásku pak společně přestřihli Milan Taflík a Jan Kolář. Všichni návštěvníci slavnostního otevření dostali na ruku razítko Vyhlídky Na Plazích.

Jeden z hostů, Jaromír Tupý, po pohledu do údolí Křivoklátska popsal: „Je tu krásný výhled. Obdivuji lidi, kteří se o vyhlídku zasadili a dotáhli tento projekt až do konce." Zdeňka Fejlková a její manžel Jan zhodnotili: „Je odsud pěkný výhled. Už se těšíme na jaro, až sem zase přijdeme a bude se všechno zelenat." A další z přítomných, Ctibor Perlín, dodal: „Chodil jsem sem už jako kluk a všechny tyhle kopce znám velice dobře. Tesaři odvedli na téhle vyhlídce moc dobrou práci."

Na vyhlídce bude pamětní kniha a Petr Klaub zdůraznil: „Doufáme, že se návštěvníci vyhlídky zapíšou do knihy a sdělí nám svoje dojmy z pohledu do okolí. Na vyhlídce také bude umístěna keška pro budoucí hledače těchto pokladů. O umístění kešky budeme informovat především na webech, kde jsou mapy a plány kešek."

Po Novém roce budou také ve směru od Kostelíka, od Pily Kostelík i od ústí Modřejovického potoka (od Bělidla) umístěny směrové tabule, které lépe ukážou cestu na vyhlídku pro všechny návštěvníky. Bude zde umístěna knížka s razítkem, pak připravují ještě turistickou známku. „A chystáme do budoucna ještě i 3D kód, který se dá přečíst chytrým telefonem, na kterém budou uloženy informace nejen o vyhlídce, ale i o akcích, které bude Občanské sdružení Kostelík pořádat," upozornil ještě na další aktivitu Petr Klaub.