V lednu tohoto roku došlo k požáru v krejčovské dílně v Novém Strašecí. Při požáru zasahovaly čtyři hasičské sbory. Jelikož se jednalo o historický objekt, uchráněné hodnoty se vyšplhaly až na osmnáct milionů korun.

Budova krejčovství byla pojištěná a podle informací města byla pojistná událost již vyřízena. Jelikož je budova ve vlastnictví města, v současné době rada města souhlasila s uzavřením smlouvy o dílo s Technickými službami Nové Strašecí. Ty by měly budovu opravit.

„Osobně jsem se byl v budově podívat. Zničeny jsou všechny omítky, rozvody a elektrika. Je potřeba udělat nová okna a upravit schody a překlady,“ uvedl starosta města Nové Strašecí Pavel Vaic. Na opravu budovy má město samozřejmě řádný rozpočet. Celková cena oprav by měla být necelých pět set tisíc korun.

Protože po požáru přišla provozovatelka krejčovství o pracovní prostory, město jí okamžitě vyšlo vstříc a nabídlo jí pronájem místnosti v novostrašeckém centru. „Mám informaci, že ta paní o místo má pořád zájem. Dnes jsme jí nouzově pronajali místo, které by si však chtěla zachovat jako dílnu a do starých prostor se po opravě vrátit. Samozřejmě bude muset proběhnout řádný výběr nájemce,“ dodal k celé věci starosta Pavel Vaic.