Původní muzikál Noc na Karlštejně odehraje v sobotu a v neděli od 20.30 hodin na hradě Křivoklátě unikátní soubor složený z profesionálů i ochotníků, kteří jsou doma v kraji kolem dolního toku řeky Berounky.
Noc na Karlštejně uvádí už neuvěřitelných šest let. Za tu dobu výkony Vladimíra Čecha, Pavla Vítka, Jana Rosáka, Štěpána Raka, jeho syna Matěje i dalších profesionálů, stejně jako dobřichovických a řevnických ochotníků i poberounských starostů obdivovalo na třináct tisíc nadšených diváků.

Oblíbené scénky

I letos v Dobřichovicích se návštěvníci dobře bavili při tradičně oblíbených scénách – třeba když zbrojnoš v podání poslance Petra Bendla dojil kozu, Pešek (Pavel Vítek) si myl nohy v putně či opilý purkrabí Karla Krále vkráčel na scénu, řka: „Já jsem tetička a už nechci slyšet ani slovo…“
Ochuzeni nebyli ani o milostný dialog císaře a císařovny, známé hity Karla Svoboda a Jiřího Štaidla, vypravěčské vstupy Jana Matěje Raka, odvážné souboje šermířů či závěrečný příjezd ženských a kejkle metačů ohně. Diváci se ovšem tentokrát dočkali také novinky – v sobotním představení nahradil Pavla Vítka v roli Peška nositel Thálie Lumír Olšovský. Byl skvělý – při jeho pobytech na scéně se prakticky nepřetržitě smálo publikum, stejně jako jeho herečtí kolegové. Karla IV. si premiérově namísto zaneprázdněného Vladimíra Čecha zahrál bývalý středočeský hejtman a ministr dopravy, poslanec Petr Bendl. Novou roli zvládl s grácií.

Herci

V hlavních rolích se opět objevují známé a populární tváře – císaře Karla IV. hraje Vladimír Čech. Jan Rosák exceluje v roli vévody bavorského Štěpána, v roli krále cyperského Petra diváky nutí k záchvatům smíchu bavič Petr Jančařík. V roli Peška se opět v tom nejlepším slova smyslu „předvádí“ zpěvák Pavel Vítek, který na dvě představení svoji roli „přenechal“ skvělému Lumíru Olšovskému. Vypravěče představuje brilantní kytarista Jan-Matěj Rak. Doplňují je ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky.
Spolu s herci a zpěváky účinkují šermíři, břišní tanečnice a metači ohně, nechybí ani koza či koně. Sbor manů je sestaven z osmi starostů poberounských obcí, respektive měst.