Vrchní strážník Pavel Škvára vybral první z několika zajímavých výjezdů: „Krátce po poledni jsme přijali telefonát, že na Husově náměstí sedí starší muž, kterého se pravděpodobně snaží okrást nějaká žena."
A skutečně. V centru města odpočíval osmasedmdesátiletý Rakovničan, kterému dělala společnost šestačtyřicetiletá žena rovněž z Rakovníka.„Poprosila mě o půjčku. Tak jsem jí dal tisíc korun," vysvětloval mužům zákona senior.Hlídka tedy ženě přikázala peníze vrátit. „Ona to udělala, a tak jsme případ vyřešili jen domluvou," dodal Pavel Škvára.

Pět minut po šesté hodině večerní žádali o pomoc strážníky zaměstnanci vlakového nádraží. „Máme tady pomočeného a opilého muže. V tomto stavu ho prostě nemůžeme pustit do vlaku." Hříšníkem byl dvaasedmdesátiletý muž z Kladna. Nadýchal 0,8 promile alkoholu, byl opravdu silně znečištěný a jevil nepřehlédnutelné známky toho, že neudržel moč.„Zjistili jsme přes Policii České republiky, že není v pátrání. Pak jsme mu domluvili," dodal Pavel Škvára.

Před devátou hodinou večerní zastavila hlídka v Masné ulici třiapadesátiletého Pražáka. Uvedl, že má nějaký osobní problém a po požití alkoholu neví, kde je nádraží. Byl proto strážníky převezen na autobusové nádraží.