Vedení fotbalového klubu se totiž v dohodě o narovnání vztahů, kde je deklarováno, že hřiště je v majetku klubu a firma, která hřiště budovala, jej na klub převedla, zavázalo převést hřiště do majetku města nejpozději do konce roku 2020. Pokud se tak nestane, bude platit sankce.
„V dohodě je stanovena sankce, která činí 3,6 milionu koruna a nějaké drobné, tedy tolik, kolik byl příspěvek na spolufinancování výstavby hřiště," informovala Eliška Holková, tajemnice Městského úřadu Rakovník. Ta zároveň zmínila, že je samozřejmě možné převést hřiště s umělým povrchem do městského majetku i dříve. „Klidně i třeba za dva či šest měsíců," podotkla tajemnice Eliška Holková.
Vedení fotbalového klubu se převedení zmíněného hřiště, které mimochodem stojí na pozemku města, nebrání a v budoucnu s tím počítá. Předseda TJ Tatran Rakovník ale zastupitelům řekl, že tak vedení klubu učiní hned, jakmile se vyřeší všechny okolnosti týkající se problematiky výstavby hřiště s umělým povrchem.
„Každý si umí spočítat, že vrácení peněz by bylo pro klub likvidační," řekl předseda klubu Jiří Froněk a ještě zdůraznil: „Tatran nemá důvod mít hřiště ve svém vlastnictví. Jakmile bude vše vyřešené, převedeme hřiště na město. Nicméně v dohodě muselo být datum, proto je zde rok 2020."
Jiří Froněk také zmínil, že je již dohodnutý s firmou, která hřiště stavěla, na ukončení této administrativně účetní kauzy, stejně tak předpokládá, že orgány činné v trestním řízení nebudou případ řešit další roky.
„Město nebude vystaveno nebezpečí, aby po něm někdo požadoval úhradu či doplatek za stavbu," ubezpečil již dříve starosta Zdeněk Nejdl (ODS) a ještě dodal: „Zásadní podmínkou v dohodě o narovnání vztahů je, že město může v době platnosti dohody uplatnit nárok na vrácení příspěvku. Tímto tak nedojde k promlčení závazku."
Už před časem jsme vás informovali, že kauza ohledně hřiště s umělým povrchem se začala vyvíjet pozitivně pro fotbalový klub. Firma, která hřiště postavila, se totiž rozhodla stavbu převést do majetku fotbalového klubu, tím tak došlo k narovnání vztahů mezi klubem TJ Tatran Rakovník a Městem Rakovník. Vedení Tatranu tak splnilo zásadní podmínku a nemusí Městu Rakovník vracet 3,6 milionu korun.
Před několika měsíci totiž rakovničtí radní dali Tatranu Rakovník ultimátum: buď dojde k narovnání vztahů, tedy Tatran získá hřiště do svého majetku, a nebo bude muset klub vrátit poskytnutý příspěvek od města. To by ovšem pro něj bylo likvidační.
„Bylo nám na jednání se zástupcem firmy řečeno, že oni ty peníze odepisují, protože je z nikoho již nedostanou, a že je to pro ně uzavřená věc," řekl už dříve novinářům místostarosta Rakovníka Jan Švácha (TOP 09). Ten dále zmínil, že vedení města nemá žádné informace týkající se šetření policie v této kauze.
Vedení Tatranu Rakovník mělo údajně od ministerstva financí přislíbenou dotaci ve výši patnáct milionů korun. Když se rakovničtí radní obrátili na ministerstvo financí s dotazem, kdy peníze dorazí, jeho zástupci oznámili, že o ničem nevědí a sdělili, že došlo k podvodu. Od té doby se případem zabývají kriminalisté. Zatím ale bez většího výsledku. Není tak jasné, kdo dokumenty zfalšoval, či kdo by z podvodu měl profitovat.