Lídr KSČM se dožadoval během zasedání zastupitelů vysvětlení, proč starosta města coby veřejný činitel nabádá k tomu, aby se senátorem ostatní nespolupracovali. „Řekl jsem to jako předseda místní organizace. Nebudu se k tomu vyjadřovat. Toto není místo, kde by se měly řešit vnitřní věci ODS,“ nechal se slyšet v rámci diskuze starosta Zdeněk Nejdl.

„Jste především veřejný činitel. Předsedou nějaké organizace jste až na třicátém druhém místě,“ opáčil razantně Miloslav Kubínek s tím, že starosta města je podle něj hlavně a především veřejný činitel.

Dlouho na sebe nenechala čekat reakce senátora a lídra opozičních zastupitelů Marcela Chládka (ČSSD). Ten vytkl starostovi a zároveň předsedovi rakovnické ODS Zdeňku Nejdlovi to, že ho zatahují do vnitrostranických problémů a následně nedokáží vše zdůvodnit. „Když už mne zatahujete do vašich problémů, tak řekněte jasně, jaká spolupráce se mnou vadí tomu, aby člen jakékoliv politické strany nemohl se mnou spolupracovat?,“ dotázal se senátor a dodal: „Toto mi ostatně připomíná procesy z padesátých let.“

Chládek také řekl Nejdlovi, že pokud v rakovnické ODS je usnesení, aby členové s ním nekomunikovali, pak prý předsedovi Nejdlovi přineseme seznam všech členů rakovnické občanské demokratické strany a i zastupitelů, kteří s ním komunikují. „Věřím, že budete postupovat podle stejného pravidla jako u vyloučeného,“ dodal Chládek.

Oproti tomuto tvrzení se pro změnu ohradil starosta Nejdl. Nesouhlasil s tím, že by někoho vylučoval. „Pokud někdo tvrdí, že někoho vylučuji, pak je to nepravda. Vše mohu doložit, ale nebudu to zde na veřejnosti řešit. Jestli chcete, vysvětlím vám to někde jinde. Nikdy jsem neřekl, že by nesměl pan Pánek s panem Chládkem mluvit,“ reagoval Nejdl. Avšak senátor Chládek trval na svém. Dožadoval se vysvětlení onoho výroku. Starosta se však místo toho nechal slyšet, že pouze citoval z usnesení rady místní ODS, nic více.

„Bohužel, nemohu za to, co se napíše a nežádal jsem o to, aby se něco takového psalo. Byl jsem požádán o vysvětlení, že se zde něco takového říká. Citoval jsem z usnesení rady místního sdružení, a to je vše,“ odpověděl Nejdl. Senátor se ani s touto odpovědí nespokojil.

„Pochopil jsem tedy, že vyjádření v médiích jsou lživá?,“ pídil se Chládek. „Nevím, jaké vyjádření myslíte, mám jediné usnesení, a to je z místního sdružení. Pokud zde chcete řešit vnitřní problémy ODS tak je to vaše věc. My si tyto záležitosti vyřešíme bez vás,“ znovu reagoval Nejdl.

Diskuze k výroku starosty města a předsedy skončila příspěvkem senátora Chládka. Ten označil Zdeňka Nejdla za uličníka.
„Vy jste takový uličník. Tady na nás hrajete, jako byste to v životě nečetl, přitom to louskáte každý den, každý ten výtisk. Důrazně vás žádám, abyste mne do vašich problémů netahal.