Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba čistíren pokračuje. Balkán už hledá následného provozovatele

Slabce - Práce na výstavbě čistíren odpadních vod na území mikroregionu Balkán, což je sdružení jižních obcí Rakovnicka, pokračují, stejně jako výstavba vedlejších kanalizačních větví. Projekt za téměř sto devadesát milionů korun by měl být hotov do konce září letošního roku.

30.3.2015
SDÍLEJ:

Pavel Souček, předseda a manažer mikroregionu BalkánFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Podle předsedy mikroregionu Balkán Pavla Součka zatím žádné zpoždění nehrozí. Naopak. Dělníci postupně staví jednu čistírnu za druhou. Připravená je již čistírna v Panoším Újezdě, stavět se bude následně v dalších čtyřech obcích, tedy Všetatech, Krakově, Slabcích a Hřebečníkách. V poslední jmenované obci jsou sice problémy, nic co by však projekt nějakým způsobem ohrozilo.

„Jsou zde problémy s výkopy, je zde menší prostor. Nic však neřešitelného a rozhodně kvůli tomu nehrozí opoždění dokončení projektu," řekl Pavel Souček, předseda mikroregionu Balkán.

„Výkopové práce jsou již hotové, nyní se udělalo odvodnění a také studny, odkud se odčerpává voda," sdělil Vlastimil Štiller, starosta Slabec. Omezení, spojené s výstavbou hlavního kanalizačního řadu, se však dotkne občanů nejvíce koncem dubna. To bude omezen provoz na hlavní silnici vedoucí Slabcemi.

Ve Všetatech se sice výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod nepotýká s problémy, ovšem místním se nelíbí, že když už se buduje kanalizace, není opraven vodovod obce, jenž je ve velmi tristním stavu. Měl být proto také opraven.

„Zastupitelé obce znají a uvědomují si stav vodovodního řádu. V roce 2014 byl dokončen projekt na rekonstrukci vodovodu, v současné době se čeká na nabytí právní moci stavebního povolení. Bohužel finanční nároky na kompletní rekonstrukci vodovodu jsou hodně vysoké 19 296 074 korun. Byla samozřejmě zvažována i varianta položení vodovodních rozvodů při budování kanalizace, přesto i zde dosáhla předpokládaná částka 6 256 384 korun. Není v možnostech obce uskutečnit a hlavně financovat dvě takto rozsáhlé akce," napsali ve svém stanovisku zastupitelé obce (celé stanovisko zastupitelů obce si můžete přečíst na oficiálním webu obce Všetaty, pozn. red.).

Jednotlivé obce, kde se čistírny odpadních vod staví, se už dříve usnesly, že o provoz čistíren se ony starat nebudou. „Byla jmenována komise, osmého dubna bychom měli otevírat obálky a dozvědět se, kdo bude čistírny provozovat," řekl Pavel Souček, předseda mikroregionu Balkán. Ten na závěr podotkl, že výstavba se uskutečňuje bez problémů. „Menší kontrolní dny se konají jedenkrát za čtrnáct dnů, ty větší pak jednou měsíčně," uzavřel Pavel Souček.

Autor: Miroslav Elsnic

30.3.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Ilustrační foto
48

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ – Aby mohl bez problémů reprezentovat v malém fotbale, změnil v létě v tom velkém svou adresu. Už jako opora Benátek se František Hakl podílel na titulu mistra světa, když v Tunisku se skvěle vyladěným českým výběrem ani jednou nezaváhal a po finále s Mexikem (3:0) zvedl vítěznou trofej. Nejen o šampionátu, ale také o přestupu v rámci dvou sousedních účastníků ČFL se sedmadvacetiletý obránce rozpovídal v rozhovoru pro středočeský Deník.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Andílci sbírali medaile

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Závodnice z Aerobic clubu Angels posbíraly další medaile, a to jak na soutěži Mistry s mistry, tak i na závodech FISAF. Závodu soutěže Mistry s mistry v Českém Brodě se zúčastnily hned tři soutěžní skladby – jednotlivkyně Laurinka Žáčková, jednotlivkyně Sofinka Ortmannová a dále se Sofinka představila v triu společně s Klárkou Kesslovou a Nikolkou Hofmanovou.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení