„Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení na akci D6 Lubenec II. etapa. Jedná se o 3,3 kilometru dlouhou část stavby, kdy na první část v délce 8,8 kilometru již stavební povolení nabylo právní moci. Výběrové řízení na zhotovitele plánujeme zahájit v prvním čtvrtletí následujícího roku. Na akci probíhá majetkoprávní příprava,“ popsal generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Dvanáctikilometrový úsek s mimoúrovňovou křižovatkou u Černčic a mostem přes budoucí vodní nádrž Kryry plánuje ŘSD stavět tři roky.

Navazující obchvat Hořoviček v severozápadním cípu Rakovnicka je v přípravě o krok dál, neboť byl již vybrán zhotovitel. „Nejvýhodnější nabídku podalo sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia a Stavby mostů s cenou 1,509 miliardy korun. Na úsek délky 5,2 km probíhá stavební řízení a dokončuje se majetkoprávní příprava,“ uvedl Mátl.

Na začátku příštího roku by se měl na D6 začít stavět také obchvat Hořesedel. Součástí devítikilometrového úseku je mimoúrovňová křižovatka se silnicí Žatec – Rakovník mezi Svojetínem a Kněževsí, postaví ho stejné sdružení firem za 1,9 miliardy korun. U Hořoviček a Hořesedel má být dálnice hotová v roce 2025. Na D6 se v současné době staví úsek u Krupé, který naváže na hotovou trasu mezi Prahou a Krušovicemi. Část v délce 6,5 kilometru bude dokončená v roce 2024. Celá D6 má být hotová v roce 2028, jako poslední jsou v plánu úseky na Karlovarsku.