Dokumentaci pro město Rakovník zpracuje Ateliér A1 a zaplatí za ni necelých šest set tisíc korun. „Teprve jakmile bude mít město k dispozici dokumentaci pro provádění stavby, tedy výstavby výstavbu kuchyně a pergoly na koupališti, mohou teprve následovat další kroky,“ informovala mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová. 


Návštěvníci Tyršova koupaliště si ale na nové pergoly a zázemí budou muset počkat, jelikož se samotnou realizací se počítá až právě až v příštím roce. Získání potřebných dokumentací a povoleních a následně také zhotovitele realizace bude trvat několik měsíců. Město Rakovník na jaře nechá opravit přístupové cesty či veškeré zpevněné plochy.

V Rakovníku si připomněli v urnovém háji Den válečných veteránů.
OBRAZEM: V Rakovníku uctili válečné veterány


Rekonstrukci Tyršova koupaliště schválilo vedení města v září a nikdo ze zastupitelů neměl k tomuto připomínky. 


„Bude se jednat o poměrně vysokou investici, kterou odhadujeme na částku 17 milionů korun,“ řekl starosta Pavel Jenšovský a pokračoval: „Původně jsme chtěli Tyršovo koupaliště budovat etapovitě, ale kvůli letošnímu požáru musíme sloučit dvě etapy dohromady.“

Listování s Lukášem Hejlíkem v rakovnické knihovně
OBRAZEM: Lukáš Hejlík představil knihu Co by můj syn měl vědět o světě


Požár vypukl v noci v polovině července. Podle předběžného šetření vznikl od grilu. Naštěstí při něm nedošlo k žádnému usmrcení ani zranění osob, pouze jeden člověk byl po nadýchání se zplodinami odvezen do rakovnické nemocnice. Provozovatel Roman Jašek situaci tehdy komentoval na sociální síti takto: „Chceme vás všechny poprosit, abyste nám teď nechali nějaký čas na vyřízení všech potřebných věcí a respektovali uzavření areálu na dobu nezbytně nutnou. Momentálně nevím, co dál. Ty hodiny práce, dost často i po nocích a v zimě, mi nikdo nevrátí,“ napsal provozovatel Jašek na facebookové stránky Tyršova koupaliště.