Práce na rohledně v obci Velká Buková zdárně pokračují.
„Uskutečnila se kompletace sociálního zařízení, obslužné místnosti, obkladů schodů, instalace podlahy a ukotvení nosných patic, montáž mezipodlažních trámů, hotovo je celé opláštění a nahoře ochoz.“ konkretizoval starosta obce Josef Bumba.

Započata byla rovněž stavba dřevěné části rozhledny. „Třicátého července bude sundáno lešení a začnou se dodělávat vnitřkem schody,“ doplnil Josef Bumba.
Nová rozhledna za bezmála šest milionů korun by měla být pro veřejnost otevřena koncem září letošního roku.
Z rozhledny na sever dohlédnete až ke Krušným horám, na jih do Brd, především vás však čeká podívaná na Křivoklátskou vrchovinu.
Patnáct metrů vysokou stavbu z kamene a dřeva navrhl architekt Karel Zuska. Uvnitř bude prodejna suvenýrů, bezbariérové WC a úschovna kol. U rozhledny najdete parkoviště a úvaziště pro koně.
Stavbu rozhledny podpořil více než pěti miliony korun Regionální operační program Střední Čechy.
Obecní zastupitelstvo Velké Bukové schválilo výstavbu rozhledny v květnu před třemi roky. Na podzim loňského roku bylo na zasedání zastupitelstva obce bylo vyhodnoceno výběrové řízení na stavbu rozhledny a s vítěznou firmou bylo podepsána Smlouva o dílo.
V prosinci loňského roku byla konečně uskutečněna první etapa prací na rozhledně, které v současné době zdárně pokračují,“ uzavřel k tématu starosta obce Josef Bumba.